Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsészet szak miért...

Szabad bölcsészet szak miért van lenézve?

Figyelt kérdés

Sok értékes tantárgyat látok benne. Persze tudom, nem ebből leszek milliomos, de szerintem olyan értékekkel rendelkezik ez a diploma, amelyek az élet számos területén hasznosítható. Elkezdjem jövőre ezt a képzést szerintetek?


Akik bíztatnak(Remélem lesznek sokan) miért ajánlják ezt a diplomát? Ők hogyan helyezkedtek el, és mit dolgoznak?


Akik szerint nem jó választás, miért nem? Milyen más, humán képzések vannak?


Szép napot.


dec. 10. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert nem fogsz tudni belőle megélni, nem ad olyan átfogó tudást, amivel akár több lehetőség közül tudsz választani elhelyezkedéskor, max taníthatsz majd egy ugyanilyen szakon, de azt meg tudjuk, hogy most a tanárok hogyan állnak. Minden bölcsész szak kb le van nézve, de erre meg azt szoktam mondani, ha te ki tudod belőle a számodra legtöbbet legjobbat hozni, akkor hajrá.
dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Társadalmilag sem igazán értékteremtő.
dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert nagyon kevés helyen lehet úgy elhelyezkedni vele, hogy ténylegesen a szakon szerzett tudásodat hasznosíthatod a napi munkádban. Ehelyett olyan állásokat tudsz majd megcélozni, amikhez szószerint bármilyen diploma, sőt akár érettségi is elég, így ennek a szaknak kevés a hozzáadott értéke, tehát felesleges 3 évet eltölteni vele. Személy szerint akkor ajánlom ezt a szakot, ha már van egy piacképes végzettséged, és mellette hobbiból, levelezőn akarsz "kulturálódni", bár ehhez meg elegek lennének a könyvek is, nem muszáj hozzá egyetemre menni.


Pontosan milyen életterületeken látod egyébként a hasznosíthatóságát?


[link]

Ez a felmérés soha nem a 100%-os valóságot adja, de azért bruttó 246000 elég csekélyke. Hat évvel ezelőtti adat, de jelenleg már a minimálbér is több ennél (az a pénz, amit egy iskolát sem végzett takarítónak is meg kell adni). Láthatod azt is, hogy a fő elhelyezkedési lehetőségek az ügyintéző (bármilyen diploma, gyakran érettségi is elég), bolti eladó, recepciós... Az újságos vonalat talán pár szerencsésebb ember jelentheti, de a többieknek marad a rideg valóság, hogy ezzel a diplomával egyáltalán nem a kultúra magas köreiben fognak elhelyezkedni.

dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek az összes fenti hozzászólóval. Én is akartam kérdezni pont, hogy milyen területeken látod hasznosnak ezt a végzettséget?

Ha tényleg őszinte véleményre vagy kíváncsi, érdemes lehet valami mást választani ehelyett, amivel piacképes fizetésed lesz, el tudsz vele könnyedén helyezkedni. Mi az, ami még érdekelne?

dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azt írták, hogy múzeumokban, levéltárakban is el lehet helyezkedni, akár irodai vezetésre is képesek lehetnek a bölcsészek. Főiskolára mennék nem egyetemre, de ez nem számít. Elégedett vagyok azzal a munkával is, amit most csinálok. Ahhoz elég a 8 általános is.


Pl azt írják, hogy jártasak az érvelés mesterségében, kommunikációban stb. Ez nem eladható, és pénzben sem mérhető, de minden területén az életnek segíthet szerintem.

dec. 10. 13:08
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Ha úgy érzed, hogy ez a szak adni tud valamit, amit tudsz hasznosítani, akkor felvételizz nyugodtan, és csinálj egy BA-t!

De lehet, hogy úgy fogsz járni, mint aki szakács OKJ-ra ment, hogy ott megtanul főzni.

dec. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok:)
dec. 10. 17:21
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert csak arra jó, hogy hamburgert sütögess vele a mekiben.
dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj, hogy a szabad bölcsész az igazából nem egy szakképzettség. Nincs ilyen állás, hogy szabad bölcsész. Ez egy alapszak, amire bölcsészként is építmezni kellene, nem is tudom ez után milyen mesterre mehetnél. Ez valóban csak kultúrához jó, ad egy széleskörű műveltséget, csak az a baj, hogy piaci alapon élünk, akármennyire is csúnyán hangzik. A piac csak a monetizálható tudást értékeli. Vagy elő kell tudnod állítani egy terméket, vagy nyújtanod kell valami szolgáltatást, amire nagy igény van. A szabad bölcsész egyiket sem teszi.
dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hogy ez a mekis duma mindig előjön minden ilyen kérdés alatt :D


9-esnek: Milyen mesterszakra mehetnék szabad bölcsész diplomával?

dec. 11. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!