Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulhatok még pszichológiát?

Tanulhatok még pszichológiát?

Figyelt kérdés

Szóval az a nagy helyzet,

Hogy 22 éves vagyok, 8 általános osztállyal. Sosem csinálhattam azt amit igazán akartam, a szüleim korlátozásai miatt.

Végül úgy alakult hogy az általános iskola után dolgozni mentem. De ez így mégsem jó.

Lehet hogy késő, de mindíg is érdekelt a pszichológia.

Tudom hogy hosszú folyamat. De van erre egyáltalán lehetőség?



dec. 11. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze!

Oké, nem lesz sétagalopp, de lehetséges.

Először ugye 4 év esti gimnázium és eg jó érettségi kell hozzá.

Ezt követően ugye felvételi az egyetemre ahol még alapszak+mesterszak. MOndjuk nemtom minek veszik külön, mert az alapszakkal még gyakorlatilag nem lehet munkába állni pszichológusként.

Szóval kb ha most elkezded, akkor a kövi 10 év erről fog szólni. Érettségi után meg még mindig választhatsz más egyetemet, gyakorlatilag ott még az lehetsz ami csak akarsz. Meg nyilván amit el tudsz végezni.


22 vagy most. Ha felsszük, hgoy 32 éves korodra leszel kész pszichológus az még abszolút nem késő. GOndolj bele, ha valaki 20 évesen kezd el dolgozni és 65 éves koráig dolgozik, akkor 45 évet dolgozik. Ez azt jelenti, hgoy 32 évesen még csak 12 éve dolgozik és hátra van még 33. Töb mint két és félszer annyi!:D

Szóval hajrá!


Nyilván a sulik közben is kell majd valamit dolgozni, szóval ezért is kemény lesz, de ha elhivatott vagy, meglesz az:)

dec. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most járok levelező pszichológiára, van sok 30-40 körüli évfolyamtársam akik közül nem is egy karrierváltás miatt kezdte el. Te a 4 év esti gimivel is fiatalabb lennél náluk.

Arra készülj hogy azért nem lesz egyszerű munka mellett csinálni, de másnak is sikerült már és ha nagyon szeretnéd, akkor meg lehet oldani.

Ha lenne kérdésed vagy segítség a tanulmányokhoz akkor írj rám nyugodtan, hátha tudok segíteni

dec. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először be kell iratkoznod egy esti suliba, ott elvégezni a 4 évet, majd leérettségizni. A 11.-12.-es jegyek a fő tantárgyakból számítanak, illetve az érettségi eredmények, kell 2 emelt (hivatalosan 1, de 440-450 feletti pontokat szinte csak 2 emelttel fogsz elérni a mostani rendszerben).

Ezután 3 év alapszak, majd 2 év mesterszak. Tehát olyan 32 éves korodra lennél pszichológus, de ha nagyon akarod, ne tartson ez vissza, ismerek olyat, aki 50 évesen kezdte levelezőn, 40 óra munka mellett.

dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!