Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire tanulhatok a szakomtó...

Mennyire tanulhatok a szakomtól eltérő tárgyat az ELTE-n vagy a SZTE-n?

Figyelt kérdés
Proginfó alapképzésre tervezek menni, viszont szeretném beleásni magam a pszichológiába vagy akár a neurológiába, örülnék, ha fakultatív módon foglalkozhatnék vele.

2023. jan. 3. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudom, hogy egy egyetemen belül akárhonnan felvehetsz választott tárgyat. Tesóm ELTE bioszosként tanult töris tárgyat. Csak nézd meg, hogy nincs e alapkövetelménye a tárgynak amit szeretnél.
2023. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Amenyire tudom, az egyetemi előadások mindenki számára nyilvánosak, tehát az utcáról is bemehetnél. Legalábbis 20 éve még ez volt a szabály az elte-n.
2023. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szte-n gyógytornászként én annyit látok hogy vannak összegyetemi, az én tantervemhez nem tartozó tárgyak bőven. Ókori irodalomtörténelmet is tanulhatnék😅
2023. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik ELTE karról vehetsz fel tárgyat, szabválnak beszámítják.
2023. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez így nagyon jól hangzik, ez minden egyetemre igaz vagy csak az ELTE-re?
2023. jan. 4. 05:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy az ELTE-n viszont csak olyan tárgyakat vehetsz fel másik karról, amivel nem “löksz ki” olyasvalakit, akinek az a saját kötelező órája.

Én ELTE pszichóra járok, és durván túl sok embert vesznek fel a szakra, emiatt még a saját óráinkra is jó, ha bejutunk. 😅 Van, aki másodévesként még mindig nem jutott be egy első féléves tárgyra…

Az előadások bárki által hallgathatóak ELVILEG, gyakorlatilag azokon is olyan sokan vagyunk, hogy a legtöbb online van, ha pedig tantermi, akkor a földön/lépcsőn ülnek már a hallgatók, mert nincs hely.

2023. jan. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De hogyha túltengés van a pszichológia karon, akkor az azt is jelenti, hogy sok a pszichológus ergo tarthatná több tanár, hogy ne legyen jelen ez a probléma nem?
2023. jan. 4. 11:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tanárhiány a probléma, hanem hogy nincs is ilyen nagy előadóterem a PPK-n.
2023. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ahogy a 6-os és a 8-as is írja: nincs terem, ahol 150-nél több ember félig-meddig kényelmesen elférne. Más szempontokból is probléma, hogy tavaly pl. 339 embert felvettek a BA-ra, de a mi évfolyamunkon még kereken 100 fővel (!!) kevesebben kezdtünk, és soha nem fértünk be a terembe, ha a többség megjelent előadáson. Nem tudom, mi lehet most, vagy hogyan oldanak meg pl. egy szocpszichó 1. előadást, de durva lehet.
2023. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!