Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pék-cukrász szakma mennyire...

Pék-cukrász szakma mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Szeretném elvégezni ingyenes tanfolyamon, de gyakorlatilag semmi tapasztalatom a sütésben.

Mennyire nehéz egy ilyen tanfolyamot elvégezni? Illetve férfiak vagy nők vannak nagyobb arányban egy ilyen képzésen?



dec. 13. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a cukrászról hallottam (bár a pék is hasonló lehet), hogy nagyon, de nem a tanfolyam. Hanem a munka. Rengeteget kell talpon lenni már hajnaltól, nagyon kimerítő munka, hétvégén is, ünnepnapokon különösen be kell menni. Random is behívhatnak. Viszont vihetsz haza a maradékból.
dec. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
Képzelheted,milyen munka, ha ingyenes tanfolyammal csalogatják a dolgozókat. Igaz, kőművestől már hallottam, hogy jaj, istenem, mért nem mentem cukrásznak!
dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a cukrász szakma tényleg csak akkor csinálható, ha örömödet leled benne.
dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Van a családban több pék is, de inkább egyiksem dolgozik benne, hanem teljesen mást csinálnak. Akkor gondolhatod milyen jó munka.

Amúgy a tanfolyam nem nehéz, már manapság egy szakma sem nehéz, mert átrugdossák az embert 0 tudással, hogy ne rontsa senki az iskola statisztikáját. Én 2 évet jártam építőipariba, ebből 1 év teljesen online oktatás volt. Gondold el mennyi tudásom volt gyakorlati vizsgára...Konkrétan az oktató csinálta mindenkinek a vizsgáját, és azt osztályozták le. Én a gyakorlati munkának a felét csinaltam meg/2 részből állt/, és ötös lett.

Írásbelin meg bejött az oktató magyarázni, valaki konkrétan százalékot számolni nem tudott, és a táblán számolta ki a tanár neki a feladatot/esti oktatás volt felnőtt emberekkel/.

Gépkezelő vizsgán sem volt másképp, csak az fizetős tanfolyam volt. Én hidraulikus rakodóbòl vizsgáztam, és én tanultam is rá normálisan, meg vezetni is bejártam, de volt aki egyszer se jött be vezetni/ő targoncára jött/ és konkrétan először nekiment targoncával a raklapoknak, aztán jól el is akadt vele. Két oktató próbálta a hülyét kihùzni, de nem sikerült nekik, végül rakodògéppel húzták ki a szerencsétlent. Ja, az illető ,,Megfelelt" minősítést kapott.

Ilyen színvonalú manapság minden.

dec. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!