Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályakezdő orvosok! A rezidens...

Pályakezdő orvosok! A rezidensi álláshelyekre általában protekcióval kerülnek be Budapesten?

Figyelt kérdés
Gondoltam megpróbálom itt feltenni ezt a kérdést, hátha jönnek olyanok, akik tudnak válaszolni.

dec. 16. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem (csak)...
dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Akiknek van ismerőse, az be kerül. Ha marad még hely, akkor az is akinek nincs protekciója.
dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Természetesen nem, mivel emberhiány van.
dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Más módja is van.
dec. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Valahova fel kell venniük, mivel a szakvizsga kötelező.
dec. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Tudtommal nem csak klinikara lehet menni rezidensnek... pl aki Gyorben rezidens a Szt Imre korhazban, az sem klinikan van. Na most Budapesten van egy sereg korhaz, ugyhogy aki azt allitja, hogy videki orvosi diplomaval nem lehet Pesten rezidenskent elhelyezkedni, az kamuzik.
dec. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szó szerint, de bizonyos szempontból igen. Általában előnyben részesítik azokat, akiknek ismerik az arcát TDK vagy klinikai munka kapcsán. De ez nem jelenti azt hogy nem lehet sehogy bekerülni, csak tényleg azt láttam a környezetemben, hogy ha valaki egy adott helyen dolgozott, és utana oda akart kerülni, akkor oda is került.
dec. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítem, amit a 7-es mondott. Nekem olyan emlékeim is vannak (ne vedd egészen biztosra, mert lehet, hogy a PhD felvételivel keverem), mintha a felvételi lapon az objektív kritériumokra adható pontszám összességében kevesebb lenne, mint az interjú pontszám.
dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
80%

Én simán el tudom képzelni, hogy igen, mert manapság már megfordult a trend, nem Budapestnek van szüksége az emberekre, hanem az embereknek Budapestre. Így van ez a munkaerőpiac más területén is, jobb ajánlatokat lehet már vidéken kapni mint a fővárosban, ahol egy rakás jelentkező van minden állásra. Jól beérett a média Budapestre költöztetős agymosása.


Szerintem egy vidéki kisvárosban sokkal nagyobb szükség van orvosra, jobb fizetést meg akár szolgálati lakást is adnak, a pesti kórházak meg csak leakasztanak a fogasról annyi Semmelweis egyetemistát, amennyi éppen kell nekik.

dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Jobb fizetést nem tudnak adni sehol, központi bértábla van az orvosoknak, amiben egyedül a szolgálati idő számít, legalábbis egyelőre.
dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!