Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy turizmus-vendéglátás...

Egy turizmus-vendéglátás szakon végzett diplomás el tud helyezkedni hagyományos közgazdasági diplomát igénylő álláshelyen?

Figyelt kérdés
Ugye a TV is közgazdász

2021. jún. 1. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemzeti Banknál szakértőként nem, SSC-ben könyvelni igen
2021. jún. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Adott munkahelyen úgyis betanítanak, megmutatják a munkafolyamatokat, programokat… az más kérdés mennyire kell biztos közgáz tudás, mit kell fejből tudnod, mit tudsz programokkal megoldani.


Én Turizmus-vendéglátás diplomával pénzügyi ügyintéző vagyok (számlázok, számlákat iktatok, előkészítem a könyvelést)

Nem a főiskolán tanultam meg számlázni, na ez a lényeg :) szakszavakat tanultunk, adózás is volt érintőlegesen, de ez pont egy olyan terület, ami folyamatosan változik.

Felvettek, mert diplomás vagyok, előnynek számított ahogy a nyelvismeret is.

A főnököm viszont Okj képzést végzett és mérlegképes könyvelő, sosem akart diplomát. Nem nézem le, könyvelésben tényleg profi.

2021. jún. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Munkahely függő. Vannak olyan helyek (főleg a közigazgatásban, állami érdekeltségű-, illetve konzervatívabb cégeknél), ahol végtelenül vaskalaposak ezzel kapcsolatban, és ha úgy hirdették meg a pozíciót, hogy XY végzettség kell, akkor szóba se fognak állni veled, ha másod van. Meg vannak olyanok is, ahol magasról tesznek arra, hogy milyen végzettséged van, azt nézik, mihez értesz, vagy milyen alapjaid vannak, amire tudnak építeni. A nyugati érdekeltségű multik nagyobb hányada ilyen.
2021. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdés az, hogy mennyire combos közgazdaságtani munkára gondolsz.


De nem kizáró tényező, hogy ha tudatosan építed a karriered akkor igen. Gyakornokként a legkönnyebb szerintem kicsit más szakmában elhelyezkedni, mert akkor úgy is azt nézik interjún, hogy hány napot tudsz vállalni és hogy mennyire adtad el magad. Hogy ha mondjuk magas szintű Excel tudást is tudsz villantani akkor az is sokat számít, érdemes rafekudnod. Pár mondjuk adatelemzesi modszertannak is utána nezhetsz, hogy ha olyan irányba mennél.


Hogy ha semmit se tudsz felmutatni azért, hogy téged válasszanak egy főállású állásnál (tapasztalat, szakirányú végzettség, hard és soft skillek) akkor nehéz. Szóval ha nincs meg a végzettség akkor a többit kell kimaxolni.

2021. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején a "Vendéglátás és szálloda" szak után elvégeztem egy közgazdász mesterképzést és így sikerült ebbe az irányba elindulnom.
2021. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!