Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 40 fölött érdemes még elkezden...

40 fölött érdemes még elkezdeni a Biologia alapszakot?

Figyelt kérdés
Tetszik ez a tárgy, a tanulás is jól megy. De nem tudom el tudnék-e vele helyezkedni, főleg 40 fölött majd. Azért is kérdezem, mert nem sokára lesz egy bölcsész diplomám is elég jó eredménnyel, csak úgy néz nem lesz jó semmire.

dec. 18. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha érdekel, akkor érdemes.
dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem. ~30 eves ismerosom ismerose PHd-zott Bioszbol. Sehol nem tudott elhelyezkedni. De ez ~2000-es ~2010-es evek voltak, amikor IT hiany volt es barkit aki hajlando volt betanulni felvettek, meg a pizzafutart is, szoszerint.


Ma mar az IT nem hianyszakma, tele van vele az orszag, a vilag, mindenki az lett, az lesz egy par evig meg. De mar igy is latszik, hogy van ahol 5 koros az interju. Ebbol is latszik, hogy mar nincs hiany. Seniorokbol van hiany IT-ban, akik mar kepzettek, 30 - 40 evesek. Ekozott van az a reteg amelyik dominal az IT-ban, azaz olyan 35 - 38 evesek. Na ok jol keresnek. De egy sima palyakezdo lemondhat az IT diplomarol hacsak nincs valami marha jo projektje. Nem fog annyit keresni amennyit anno.


Amik a kovetkezo uj/nem uj jo fizetos kepzettsegek lesznek valoszinuleg azok meg mindig a fogorvos, orvos, gyogyszeresz szakkepesitessel, mert ott meg az IT sem tud dominalni, mert hogy donti el, hogy egy schizophren eppen melyik dopamine palyan gondolja azt amit. A megfoghatatlant nem tudja megfogni, plane azert sem, mert az IT szakembereken mulik. A neurologia, pszichiatria peldaul egy nagyon ismeretlen terulet. Szakemberek sem tudjak, hogy mi van csak talalgatnak, igy nem tudnak AI-t, chatgpt-t irni, mert azok is mar meglevo adatokbol szedik vagy prediktaljak, josoljak, statisztikazzak, de nem biztos meg mindig. Es nagyon sok orvosi terulet van ami meg mindig felfedezetlen.


Talan ami meg kifizetodo lesz es van bolcsesz diplomad az a pszichologus, csak az kellemetlenul faraszto is lehet, de jol fizet az tuti, plane maganban. De egyebkent te szabhatod meg milyen problemasokat fogadsz pl. parkapcsolati problema, tanulasi gondok, ilyenek. Nem pedig szuicid ideacio, necrophilia, PTSD-sek akiket megeroszakoltak es lilara vertek es ezt hallgatni naponta 6x kb. A csaladi meg felnott kriziskori pszichoterapeuta amugy talan nyugisabb, mert igy semleges tema, tanacsadas szakmailag is, es kifizetik azt a 30 000 forintot mert annyit fogsz kerni mert alberlet + ez meg az meg a te megelhetesed, de ez mar a te reszed meg a kormany intezkedesei. Esetleg ezen a palyan elkezdhetsz valamit.

dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat, elso bekezdesben hozzateszem, az ismerosom ismerose aki PhD biosz, az elment anno halozatmernoknek PhD bioszoskent. De ez meg kozel-regebben volt. Az IT berobbanasa ugy nagyjabol most stagnal. Mar 10 eve csak okostelok, tabletek es ennyi. Nincs uj invencio csak minosegi javulas.
dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha érdekel csináld. El tudsz helyezkedni tanárként, kutatóként stb.
dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagy karrierről nem álmodozok. Nekem már az is jó lenne, ha valami ehhez hasonló dologgal tudnék foglalkozni. Etetek én halakat is vagy mit tudom én. :D Biokémia szakirány gondoltam amúgy ezen belül, mert úgy tudom az sok helyre jó lehet. De a humán biológia is érdekel, mert annál tudnám hasznosítani a bölcsész diplomám.


Pszichológiára is gondoltam, csak én úgy tudom, hogy azt ha valaki magánban akarja csinálni még a mester is kevés hozzá. Doktori kéne, ami 4 év, plusz a 3+2 alap és mester. Meg ott a ponthatárok is magasak.

dec. 18. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Biológus BSc ugyanolyan értéktelen mint egy bölcsész diploma.


"valami ehhez hasonló dologgal tudnék foglalkozni. Etetek én halakat is vagy mit tudom én."


Most ha ennyi fingod van róla hogy hol tudsz elhelyezkedni biológusként akkor erősen javaslom ha már önmagadtól nem tudsz adaptálódni és a saját hibádból tanulni, hogy az egyetemi szak elvégzése előtt tájékozódsz a diplpmád túli elhelyezkedési lehetőségekről, hogy legalább nézz utána hogy jelenleg hány nyitott pozíció van ahová biológus BSc diplomával el tudsz helyezkedni. Megsúgom hogy szinte semmi - kutatási területre minimum MSc de PhD a preferált, a versenyszférában pedig nem természettudományos végzettségű biológusokat keresnek, hanem biomérnök, vegyészmérnök, gyógyszerész, biotechnológia stb...


Ha elvégzed a biológus BSc-t akkor a 2 diplomáddal (bölcsész + biológus) ugyanúgy a mekibe, kfcbe, árufeltöltőnek vagy betanított munkásnak mehetsz mert a munkaerőpiacon önmagában édedkevés a diploma értéke. Alapozásnak jó ha később társul hozzá MSc és PhD végzettség.

dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Most kivételesen igaza van a hatosnak. Ha a karrierépítés a cél, akkor a biosz bsc rossz választás (és nem a korod miatt). Laborokban azért el lehet helyezkedni vele, de minimálbérnél többre ne számíts alap diplomával (és mesterrel se sokkal jobbak a kilátások).

Ha úgyis a biokémia érdekel, akkor szerintem vegyész végzettséggel sokkal több lehetőséged lenne.

dec. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Általanossagban bármilyen szakot végez is el az ember, el kellene addig jutni, hogy nagyobb állásportálok keresőjébe illetve a gugliba utána nez, hogy mik a lehetőségek. Például beutni, hogy biológus állás , biológia bsc állás. Aztán lehet körbe nézelődni, melyik poziciohoz mik az elvárasok. Ès egyáltalán mennyi ilyen állást dob fel.
dec. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Karrier szempontjából nem a legjobb választás, mondom ezt úgy, hogy szeptemberben kezdtem levelezőn biológia szakon. De én elsősorban az érdeklődés miatt, aztán majd kiderül, hogy tudok-e valamit kezdeni vele. Tanár tudsz vele lenni, ha az érdekel, de ugye az meg nem fizet túl jól. Inkább keress piacképesebb szakot.
dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!