Milyen a BME Alkalmazott matematikus mesterképzése?

Figyelt kérdés

A BME Alkalmazott matematikus és a Corvinus Biztosítási és pénzügyi matematika képzése között vacillálok. A corvinusról már nagyon sokat olvastam és sok jót is hallottam. A BME-ről kevésbé vagyok tájékozott, így ha valaki oda jár, vagy azt végezte, tudna mesélni hogy milyen, és hogy hogyan tudott később elhelyezkedni, milyen munkakörben, stb. Illetve az is érdekelne hogy milyenek az adott specializációk?

Köszönöm a válaszokat



dec. 19. 09:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a BME tantervét, a pénzügyi matematika (angolul) jól hangzik, a többi (a munkaerőpiac szempontjából) béna kacsa. Biztos vagyok benne, hogy egy részterületen sokkal jobbak például nálam, de a mi (adattudomány) mesterképzésünkön voltak sztochasztikus folyamatok, idősorelemzés, haladó regresszió, több félév bayesi statisztika, gépi tanulás, deep learning, hálózattudomány, R, Python, C++, többváltozós adatelemzés stb. stb. És még itt is keveselltem néhány dolgot, például el tudtam volna viselni még 1-2 félév haladó idősorelemzést, mert ez annyira fontos téma.


Az elte aktuárius mesterszak viszont tényleg elég hasznos és releváns.


Szóval e kettő között vacillálnék (bme pénzügyi matek vagy elte/korvó biztosítási matek), vagy körülnéznék külföldön.

dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!