Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha középiskolai matematika...

Ha középiskolai matematika tanár szeretnék lenni, milyen egyetemi szakra kell jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék más szakot, csak matematikát szeretnék tanítani.

dec. 20. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem biológia. Ennyire zokni vagy? És középiskolai tanár akarsz lenni?
dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Meg fogsz lepődni: matematika tanárit kell végezned.
dec. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de rengeteg helyen 2 szakot kell választani, ezért kérdeztem.
dec. 20. 19:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár vicces kedvükben vannak az előttem válaszolók, valójában mégsem ennyire együgyű a kérdés.


A válasz az, hogy SEHOGY, ugyanis kétszakos tanárképzés van, tehát a matekhoz mindenképp kell választani egy másik szakot is.


Vagy van egy másik lehetőség, ami valahogy úgy néz ki, hogy szerzel egy matek Bsc. diplomát, majd azzal mehetsz mesterképzésre úgy, hogy csak matektanári diplomát kapj.

dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget:)
dec. 20. 19:50
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"de rengeteg helyen 2 szakot kell választani, ezért kérdeztem."

. Alapból kétszakos tanárképzések vannak, de az nem jelenti, hogy tanítani is kell mindkettőt. Vagy mellé veszel valami egyszerű szakot, pl. könyvtárostanár.


Ahogy én olvasom, olyan már nincs, hogy alapszakra épüljön az egyszakos mesterképzés: ahhoz mesterszak kell matematikából is.

dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Itt a hármas válaszban leírtam, a törit cseréld ki matekra, ebből a szempontból nincs különbség a két tárgy között.

dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
dec. 20. 23:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Matek bsc, matektanári mesterszak. A sima tanárképzésen valóban 2 szak kell, de ehhez nem.
dec. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Először kitanulsz matematikusnak vagy alkalmazott matematikusnak, ehhez matematika Bsc-re kell jelentkezned, és matematikus/alkalmazott matematikus szakot választanod.

Utána matematikus Msc-t vagy alkalmazott matematikus Msc-t végzel.

Végül elvégzed a tanári átképzést, ha jól tudom, két félév, ahol átképeznek tanárnak.

dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!