Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a folyamata egy diszkalkuli...

Mi a folyamata egy diszkalkuliás (számolászavar) vizsgálatnak? Hogyan tudok jelentkezni egy ilyenre?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős középiskolás, nem szeretnék felmentést sem érettségi, sem órai osztályozás alól, viszont egyre biztosabb vagyok benne, hogy diszkalkuliám van, a különtanárom is szóvá tette már.

Évek óta rengeteget gürcölök a matekkal, fizikával, szakmai tárgyakkal (műszaki középbe járok), és az eddigi legjobb eredményem alsóhatáros négyes volt (többször síráshoz közeli állapotba tanultam magam), e fölé sosem tudtam menni, pedig napi több órát gyakorlok, szóval nem a lustaság miatt vagyok buta.

A kérdésem arra irányulna, hogy mi a folyamata egy ilyen vizsgálatnak, hogyan, hova kell jelentkezni, és miből áll a vizsgálat?


Köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 7. 10:04
1 2
 1/13 zabmester ***** válasza:
73%
Megkeresed a területileg illetékes Tanulási Képességeket Vizsgáló Szakértői Bizottságot, kérsz időpontot vizsgálatra, és ott kiderítik, hogy mi a gond.
2014. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Pszichiáterhez kell menni, még most amíg nem vagy 18 éves, mert utana az egész folyama, és higy hivatalosan is a kezedben legyen a papír, az nagyon drága...( nekem figyelemzavarom van, és egyéb, már tudom, de maga a specifikus vizsgálat, a diszkalkula, diszgráfia, és diszlexiára is, már 80e lett volna, alsó hangon, mert már felnőtt vagyok)

A első menete az, hogy szólsz az osztályfőnödbek, ő elküld a sulipszichológushoz, ő pedig tovabbküld ( nálunk a diszlexiát ilyen folyamattal állapították meg az osztálytarsnál, és a tesómnál is)

2014. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy pszichiáterhez!! Oda menj, amit az első írt.

Amúgy nem hiszem, hogy diszkalkuliás lennél, egyszerűen nincs érzéked a matematikához. Én diszkalkuliás vagyok, és egész pontosan alsó tagozat 3.-ban vesztettem el a fonalat a matekban. Még a szorzótáblát sem tudom, tizesátlépéssel számolni (pl. 16+8, 162-16) csak számológéppel vagy ujjal, és a balt meg jobbat se nagyon tudom megkülönböztetni. Térképet olvasni sem tudok, és GPS-szel is simán eltévedek. A tört, meg mittudomén milyen számoknak a fogalmát sem értem. Szóval ha te középiskola utolsó évében 4-es tudsz lenni, az nem diszkalkulia...

Egyébként ha nem akarsz felmentést, akkor nincs is értelme, mert egyetemen, munkahelyen már senkit sem érdekel, milyen részképesség-zavarod van. Ott már nincs könnyítés, vagy felmentés.

2014. szept. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hamradik, nekem is számológép kell minden művelethez (de van hogy még azzal se bírom kiszámolni, mondjuk a plusz-mínuszos számolásokat), a boltban sose tudom ki- és megszámolni, hogy mennyi a visszajáró, párszor már át is vághattak emiatt. A matek négyes meg úgy értendő, hogy minden órára, dolgozatra főleg, órákat, napokat készülök, és max addig a napig tudom az anyagot, amelyre kéreti a tanár, másnap már fogalmam sincs, hogyan kell megoldani azt, amiből előtte nap számonkérés volt. És nem szép, de a puskázást sem vetem meg, mert továbbtanuláshoz bizony kell a matek jegy is. Azt meg meg sem említem, hány évembe telt megtanulni egyenletet levezetni, de ha bármit bonyolítanak benne, már újra meg kell tanulnom mit hogyan, és ez mindenre értendő, amihez matematikai gondolkodás kell.


A papír pedig azért kéne, mert felvételin +40 pont jár minden disszel kezdődő zavarra.

Ui, idén 19 leszek.

2014. szept. 7. 18:59
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
70 ezer ft 18 év fölött.
2014. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zabmester ***** válasza:
80%
Mi van ma, bármit írok, az nem jó? Történetesen pont a szakértői bizottságnál dolgozom, talán csak tudom, hogy mit szűrnek nálunk.
2014. szept. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Talán épp ezért írtam, hogy oda menjen, amit te írtál.
2014. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zabmester ***** válasza:
82%
Nem is rád értettem, csak érdekes volt, hogy ilyen a százalékom, miközben egy teljesen használható választ adtam. Persze tudom, hogy semmit nem jelent a pontozás, de azért fura...
2014. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Most nézem, 38%, az tényleg gyönyörű. :) Pedig mindketten 100%-ról kezdtük... Valaki ma nagyon elemében van.
2014. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
En is 0 lettem, pedig lehet, hogy lehet úgy is, ahogy ti mondjátok, én viszont végigcsináltam a tesómmal, plusz magamnak is elindítottam... Tehát úgy IS lehet ahogy én írtam...Viszontnekem nem ért annyit, hiszen nem tanulok már, és ennek ellenére kitűnő voltam vagy 1,2 4 esem volt mindig, jó lenne tudni, hogy mekkora mértékű gondról van szó, ( anyu, tesóm és én is problémásak vagyunk)
2014. szept. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!