Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika 3-as érdemjeggyel...

Matematika 3-as érdemjeggyel lehetek utasszállító pilóta? (többi lenn)

Figyelt kérdés

15 éves gimnazista vagyok 1. osztályos elektrotechnikai szakma csoportban.

Minden tantárgy jól megy kivéve a matematika ,mert a 3-as.

Nyíregyházi mezőgazdasági főiskolára felvesznek pilóta szakra 3-as matematika tudásúakat?


(Utasszállító pilóta szakmával kapcsolatos tippeket,ötleteket ha tudtok mondani nagyon örülnék!)


A válaszokat köszönöm!


2010. okt. 21. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha az érettségid jó, akkor duplázhatsz, és nem veszik figyelembe semelyik középiskolai jegyedet se.
2010. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha a matek nem megy, nem valószínű, hogy utasszállító pilóta lesz belőled. Oda még a pilóták közül is csak a legjobbak kerülnek be. Ha pont a matekkal van bajod, akkor logikus gondolkodásban nem lehetsz a helyzet magaslatán, az meg nagyon fontos ott.
2010. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Remélem nem.
2010. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Berepülőpilóta még lehetsz!
2010. okt. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Silber ***** válasza:
Ahhoz hogy valakiből pilóta legyen, regeteg mindennek kell passzolnia. Természetesen kell hozzá a matek, a fizika (a gép működési elveit meg kell érteni), egészségügyi megfelelés, valamint igen jó angol tudás, hogy tudj kommunikálni a toronnyal. Hármas matekkal szerintem ez nem elérhető, úgyhogy nagyon gyorsan el kellene kezdened tanulni.
2010. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszön a válaszokat! Kivéve a rossz akarómnak ,aki azt kívánja ,hogy ne legyek pilóta.
2010. okt. 22. 23:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom a B.737-800-as kezeléseitt,beállításait,gps,ils......
2010. okt. 22. 23:19
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Attól nem leszel jó pilóta, hogy a szimulátorban tudod rángatni a joystickot... :) GPS.. muhaha. VOR, NDB approach megy? :) ILS back-course-on? :) A repülés nem csak a joystickrángatásból áll, különben az összes 8 éves Ödönke kapitány lenne... :D


Egyébként én se voltam jó tanuló, viszont a két érettségim 90 és 100 % lett, meg volt nyelvvizsgám, így felvettek Nyíregyházára... :)


Szóval nem a szimulátor előtt kell ülni, hanem tanulni kell. Ill. ha mindenképpen repülőzni akarsz, keress a környékeden egy sportrepteret, és menj vitorlázni. Sokkal többet ér, mint a joystickrángatás, hidd el.

2012. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm,aki 3-mas matekos volt,talán az érettségije is 4-es lett,középfokú angolja van,de ma már 10 éve utasszállító pilóta.Ilyen is van.Sajnos rengeteg esetben csak az érdemjegyeket nézik,s azt nem,hogy ért is-e a dologhoz a növendék(elég akár néhány iskolai tanárra is gondolni példaképpen),csak a pénz,meg a "wc" papír...
2015. júl. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!