Megéri technikumra menni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Munka mellett csinálom estin az érettségit,utána egyetemet tervezek. Ha esetleg nem jön össze az egyetem érdemes technikumra menni? Gépész vagy hasonló. Munka,beosztás,pozíció szempontjából. Vagy olyan mint egy szakmunkás? Amúgy hegesztő az alap szakmám. Érdekelnek a tapasztalataitok.

dec. 21. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tapasztalatom a témában, de szerintem B tervnek tök jó, ha az egyetem nem jönne össze. Ártani nem árt. :)
dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ha nem jön össze az egyete és van a közeledben technikum aminek a híre is jó, akkor bátran ott is tanulod a szakmát, hasznos lesz az egyetemhez később ha újra próbálnám.
dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Próbálnád*
dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Én egyetem előtt csináltam egy 1 éves technikusi végzést, ami amúgy 2 lett volna ha gimiből jövök, csak mivel 4 évig szakirányba tanultam ott előtte így az első évet 4 év alatt vettük át fedés tárgyak mellett.


Egyetemen is szakirányba mentem tovább (gépészmérnök) szóval kifejezetten hasznos hogy sok dolgot jobban átlátok mint akik gimisek voltak, bár általában a technikumi anyagot 10 perc alatt darálják le (bár van olyan is hogy valamit egyenesen más képlettel számolnak)


Mivel ez egy nehéz szak, van rá egy aránylag nagy esély hogy aki elkezdi nem fejezi be, ezért valamennyire megnyugtató hogy ha nem fejezem be akkor is lesz valami képzettség. (bár aránylag jól állok és nem úgy tűnik hogy innen kiesnék/csúsznék valaha, azért akármi közbejöhet)


Én azt ajánlom hogy inkább előtte csináld a technikusi képzést, ha az nem tetszik/nehéznek bizonyul akkor időben ott tudod hagyni. Egyetemen vannak olyan specializációk amiknél az első oda illő tárgy az a harmadik/negyedik félévben van, szóval ha valaki eldönti hogy ő mondjuk gyártástechnológiával foglalkozna, majd másfél-két év után eljut oda hogy ilyen órája lenne, és rájön hogy neki ez nem is tetszik akkor ott kidobott 2 évet, technikusi meg azért jelentősen gyorsabban haladnak

dec. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Több esélye van egy íróasztalos munkakör betöltésére, mint egy szakmunkásnak. Ez 30 körül kezd fontos lenni, mikor már egyszer rosszul mozdult, és minden nagyobb vas helyre igazításakor beáll a dereka két hétre, vagy ha egyszer megfázott úgy, hogy a hideg műhelyben mindig hólyaghuruttal kezd el küzdeni.
dec. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor technikus végzettséggel is el lehet érni magasabb beosztást,fizetést?
dec. 22. 09:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szakmunkásnál magasabbat? Azt igen. Normális helyen. Hogy van-e olyan? Az a jövőd kérdése.
dec. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó a technikum. Ha legalabb 4-est szerzel az egyetemen pontot ér, akár 400pontod is lehet igaz kell emelt érettségi/foszkra mész ha van belőle.
dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Technikusi szint az olyan belépő szint amivel már lehet jobb melokat is megcsipni. Igaz sok esetben diplomasokkal kell versenyezni , de ha van egy gyakorlott szakmájában jártas technikus akkor lehet, hogy őt veszik fel. Plané ha ilyen szerelés vezetői vagy hasonló az állás ahol netán embereket kell irányítani. Ott hasznosabb a gyakorlati tudás mint a papír.
dec. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!