Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöknek, villamosmérnö...

Gépészmérnöknek, villamosmérnök vagy mechatronikai mérnöknek érdemesebb továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Úgy hozta a sors, hogy 35 évesen egyetemre fogok menni. 15 éve az iparban dolgozok, eddig azt gondoltam, hogy egyértelmű számomra, hogy a gépészmérnöki alapképzést fogom választani. Az utóbbi időben azonban a mechanikán túl elkezdett érdekelni a programozás és a célgépek világa. Úgy érzem, hogy az ipar elég erősen kezd eltolódni az informatika és villamosítás irányába. Szerintetek melyik szakot érné meg elvégezni a leginkább? ( tegyük fel, hogy bármelyik szak egyformán lenne kihívás és egyformán érdekel ) Köszi mindenkinek aki olvasta és aki elgondolkodott rajta!

dec. 27. 12:51
A kérdező szavazást indított:
Gépészmérnök
Villamosmérnök
Mechatronikai mérnök
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Én a mechát ajánlanám, a sima alap gépész és villanyos már mondhatni kezd kimenni a divatból.
dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Igazság szerint bármelyiket választod, lehetőséged van specializálódni a későbbi félévek során. Ipari automatizálás, programozás, plc, stb. tanulható mindegyiken.

Bár a mechatronika eleve ilyesmi akarna lenni, de a villamosmérnöki és gépészmérnöki képzések esetén is szokott ipari automatizáció jellegű szakirány lenni.

Érdemes megnézni, hogy az adott egyetemen, ahova menni akarsz, milyen szakirányok/specializációk vannak az adott szakokon, és hogy milyen tantárgyakat tanítanak azokban.

dec. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 totolala ***** válasza:
95%

A gépész elengedős, a mecha pedig sajnos kicsit "sokat markol, keveset fog" szak.. Én, ha újra választhatnék, villanyra mennék.

ui.: egy végzős mechatronikai mérnök

dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

A gépészt én is elengedném. Vacak bérek jellemzik, egy sima gazdmenes keres annyit, mint egy gépészmérnök, holott a gépész azért jóval komolyabb.


A mecha már tényleg jobb, de akkor meg inkább már villamosmérnök, úgy legalább egy szakma alapjait megismered. Ahova mechatronikai mérnököt keresnek, oda szinte biztos, hogy villamosmérnökként is felvesznek, fordítva ez viszont nem igaz.


Én villamosmérnök vagyok, de a jelenlegi munkahelyemen nem is dolgozhatnék mechatronikai mérnökként, mert azzal a diplomával nem tudnék tervezői jogosultságot szerezni.

dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Villannyal jár a legjobban az ember. A mikrochip tervezéstől kezdve az erőművekig mindenfélével foglalkozhatsz.

A gépész az sajátos. Amit egy mechás csinál, azt egy villanyos is tudja, mert nagyrészt programozás, robotika, szabályzástechnika. Villanyon meg több belelátást kapsz a dolgokba. Ha érdekel a gépészeti része, akkor meg tudsz szabadon választható tárgyakat felvenni abban a témakörben.

jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szergej55 ***** válasza:
75%
Én 30 évesen fogom kezdeni a villamosmérnökit szintén munka mellett, sok sikert előre is!
jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!