Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus szakot meg...

Mérnökinformatikus szakot meg tudnám csinálni?

Figyelt kérdés

Nem voltam jó soha matekból, fizikából, az informatika még egész jól ment, de nem sokat foglalkoztam vele gimi után. Nincs kifejezetten műszaki beállítottságom. Azonban tudom, hogy IT területen lehet jól keresni. Dolgozom már 8 éve, sosem kerestem jól, de ha családot szeretnék, akkor jól kéne. Nő vagyok egyébként, nem tudom, számít e. Valószínűleg nekem többet kéne tanulnom, mint akinek készségből megy, de lehet megérné akár a magán tanár is. Estin csinálnám munka mellett (esti munkarenden van a városomban).


Szerintetek nekem is menne segítséggel és kellő szorgalommal? Vagy ez olyan, hogy vagy van hozzá készséged, vagy nincs?


dec. 30. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy gazdasági informatikust vagy pénzügy-számvitelt könnyebben meg tudnál csinálni, felesleges a mérnökinfós fizikával meg nehéz matekkal bajlódnod. A munkaerőpiac sem értékeli.
dec. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
dec. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Elsősorban szerintem azon kell elgondolkodnod, hogy mi az, amit szeretnél csinálni. Oké, hogy "dől majd a lé", na de milyen áron. A jövőre gondolj, hogy amikor kezedben lesz az aktuális végzettség, örülni fogsz e majd a munkádnak.


Egyébként én is a gazdinfó szakot ajánlom, ha mindenképpen ilyen irányba szeretnél menni.

dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva árnyaltabb a kép attól, hogy elvégzel egy mérnökinformatikus szakot és jól fogsz keresni. Ezt sugallják a marketingesek akik kurzust hirdetnek vagy a különböző bulvárlapok ahol olyanok írnak cikkeket akik az életükben nem dolgoztak informatikusként és közlik a senior béreket clickbaites címekkel, hogy: "a programozók nettó másfél milliót keresnek Magyarországon". 2023-ban frissdiplomásként elhelyezkedni is nagyon nehéz, hatalmas verseny van 1-1 pályakezdő pozícióért, akár 300-400 önéletrajz is beérkezik és ezt kihasználva a cégek nem olyan fizetéseket kínálnak, mint korábban amikor hiány volt informatikusokból. Igen, lehet jól keresni, ha megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkezel, de a nettó 1 millió feletti összeghez több éves tapasztalat és folyamatos, megfelelő fejlődés szükséges (amihez tehetség is kell). Ez versenyszféra, nem "alanyi jogon" jár a magasabb bér az évek után. Találkoztam olyan 50 év feletti fejlesztővel aki nettó 300 körül visz haza 30 éves tapasztalattal (nyilván nem a legtehetségesebb ill. megrekedt állami szektorban) és olyan 25 év alattival is akinek nettó 850 a bére, mert gyerek kora óta ezt csinálja, ez a hobbija is.


Másfelől a mérnökinformatikus szakon is nagy a lemorzsolódás, mert egy nehéz szak, illetve amit talán kevesebben hangoztatnak de a munka világában is igen sokan nem képesek felvenni a tempót / megfelelően fejlődni, kiégnek, pályaelhagyók lesznek. Ha nem szereted azt amit csinálsz / nem érdekel csak a pénz miatt csinálod, akkor igen stresszes munka tud lenni, hogy határidőre befejezd a rád bízott feladatot, sokszor szűk határidők vannak és ha nem vagy megfelelő szinten akkor könnyen sokat túlórázhatsz, hogy időre befejezd azt a feladatot ami más embernek lehet hogy fele vagy negyed annyi időt vesz igénybe. Nyilván azt sokáig nem toleráljak a cégek ha kicsúszol a határidőkből, inkább kirúgnak és keresnek helyetted olyan embert aki megfelelő kompetenciákkal rendelkezik és időre be tudja fejezni a feladatot.


Nem a kedvedet akartam szegni, csak leírni őszintén a buktatókat, mert nem véletlenül keresnek kimagaslóan a tehetséges emberek. Épp azért mert kevesen képesek eljutni arra a szintre csak a médiából a sikertörténeteket hallani nem azokat az embereket akik vagy egyetem alatt zuhantak ki vagy később nem tudtak megfelelően fejlődni a munkájuk során. Egyébiránt ha mégis úgy gondolod, hogy megpróbálkozol vele akkor sok sikert, de nem lesz egyszerű!

dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es mindent jól leírt, és ha tetszik (bárkinek), ha nem, nála van a pont.
dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is arra kellene választ adnod magadnak, hogy mi volt az oka annak, hogy nem voltál jól soha matekból. Nem fektettél bele energiát? Rosszak voltak a tanáraid? Hiába próbálkoztál, agyilag nem ment a dolog? Azért kellene erre választ adnod, mert a matekhoz egy szint fölött már sajnos kell egy veleszületett matekos agy, amit a legnagyobb szorgalommal sem lehet kompenzálni. Nagyjából az általános iskola végéig aki nem diszkalkuliás, puszta szorgalomból is viszonylag jól tud teljesíteni a matekórákon, úgy, hogy típusfeladatok megoldási sémáit bemagolja és alkalmazza. A középiskolában viszont ez a séma-alkalmazós módszer már sajnos a négyeshez-ötöshöz nem elég, mert ott már olyan gondolkodtató feladatok is felmerülnek, hogy aki nem képes matekosan gondolkodni, az hiába tanul szorgalmasan, dolgozatíráskor meg van lőve. (Persze úgy van kitalálva a középiskolai matematika, hogy ha rossz jegyekkel is, de ezek a tanulók is végig tudnak evickélni a középiskolán és átmennek az érettségin.) Ha te ebbe a "nem matekos agyú" kategóriába tartozónak érzed magad, akkor én inkább lebeszélnélek a mérnökinformatikus szakról. Ez az egyik legmatekosabb szak, ami létezik, és nem matekos aggyal olyan volna belevágni, mint öszvérrel elindulni egy lóversenyen.


Ha nem tudod magadnak megválaszolni ezt a kérdést, azaz nem vagy biztos a matematikai képességeidben, azt javasolnám, hogy jelentkezz be egy matematika órákat adó magántanárhoz, és mondd el neki őszintén a dilemmádat. Ha korrekt és jó szakember, szerintem néhány alkalom után meg tudja mondani, hogy életképes-e az a terved, hogy egyetemi szintű matematikát tanulj vagy sem. Ha igen, akkor a szeptemberig hátralévő időben fel is tud készíteni a kezdésre, hogy ne blokkolj le rögtön és ne érezd butának magad az első egyetemi matekórán. Ha pedig nem, akkor erre a pár matekórára ráfordított pénz, idő és energia még mindig eltörpül ahhoz a frusztráló, önbecsülés-romboló első egyetemi félévhez képest, amin átesnél, ha belevágnál a mérnökinformatikus képzésbe.

dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

A négyes tényleg nagyon jól leírta, egy valamit hagyott ki.

Az a 300-400 önéletrajz azért túlzás.

Másrészt annak a 60%-a olyan, hogy se diploma, se semmi, sok álláshirdetésben nem írják a diplomát és boldog boldogtalan beadja.

Akinek van diplomája, nem melegedni járt be, alapfokon megy azert az angol és nem 1 millió bruttóval akár bekezdeni, annak most is van lehetőség.

dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!