Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell szóbelizni matekból vagy...

Kell szóbelizni matekból vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár év kihagyása után tervezek jövőre újra érettségizni matekból, viszont ahogy láttam lesz benne változtatás és azt is,hogy 150 pontos lett már maga a vizsga, amiből 100 az írásbeli és 50 a szóbeli része teszi ki.

A szóbeli, ahogy eddig is, csak akkor lesz érvényes, ha nem sikerül elérni a 25%-ot, vagy már ez egy plusz rész lett hozzá? (középszintről beszélek)



dec. 31. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem buksz meg, akkor nem.
dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha emelt szinten érettségizel, akkor is kell szóbelizni.
dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten úgy van, hogy ha sikerül a minimum 25%, akkor nincs matekból szóbeli.
dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Állítólag a 2024-es érettségitől (NAT 2020) van már szóbeli része a matematikának középszinten függetlenül attól, hogy hány százalékosra sikerül az érettségi. Azonban én nem igazán találtam arról információt, hogy ez milyen formában fog teljesülni, szóval ez elég képlékeny, de a követelményben ott van, hogy van.
dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
4-es vagyok. *hány százalékosra sikerül az érettségi írásbeli része.
dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, tavaly mintha belengették volna, hogy idén kötelező lesz középszinten is a szóbeli, függetlenül attól, milyen eredményt érsz el írásbelin. Ehhez képest én most leveleztem velük, és azt a választ kaptam, hogy középszinten csak akkor van szóbeli, ha az írásbelin 12-25%-ot érsz el.


Forrás: Oktatási Hivatal, matematika@oh.gov.hu

febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!