A fogászati asszisztens szerintetek jó és piacképes szakma? Vagy jobb egy szociális szervező esetleg ápoló okj? Vagy inkább kereskedelmi végzettség jobb?

Figyelt kérdés

jan. 2. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a kereskedelem jobb,abban mindig helyt állsz,fogászati nem lenne rossz viszont nem mindig van munkalehetőség,egy kereskedő több rétű bárhova elmehetsz vele.
jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont azt mondanám, hogy bármi csak ne kereskedelem.

Szombat-vasárnap, ünnepnap is nyitva, és alig fizetnek. A férjem a kereskedelemben dolgozott, 10 éve otthagyta, és azóta nyugalom van.

Amúgy nekik az volt az elvárás, hogy 9-kor nyitott a bolt, legyen ott 8-ra, mert előtte értekezlet, meg pakolásztak a boltban. Zárás után meg kasszazárás, ha hiány volt, akár még egy órát ott maradtak, számolgattak, ez olyan ingyen kommunista műszak volt, mert a főnök szerint a munkaidőbe ez nem számított bele. Szóval legalább 10 órát dolgozott egy nap, de volt, hogy 12-öt. Volt olyan munkahelye, ahol heti 5-6 napot 12 órázott.

Több, különböző boltban dolgozott, leginkább műszaki területen, volt, amelyik komoly szellemi kihívást jelentett, de a pénz és a munkaidő sehol nem volt korrekt.

Most informatikai területen dolgozik egy multinál, irodában, és nem nagyon menne vissza egy boltba. Office time, napi 8 óra, hétvégén meg szabad.

Én a fogászatot választanám, bár őszintén azt nem tudom, hogy mennyire keresett, de ők azért általában nem dolgoznak vasárnap éjszaka. Hacsak nem mész egy magánrendelésre ügyeletre.

jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most nem az élelmiszer boltra gondoltam mert az a legrosszabb,hanem mondjuk egy ruhás bolt,sportbolt,ahol az ünnepet is megadják.
jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb az irodai nyilván,de ahoz meg legtöbb esetben főiskola kell.
jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as, a műszaki bolt mióta élelmiszerbolt?

Egyik boltban sem napi 8 órát dolgoznak, azért azzal jó ha tisztában vagy.

Szombat-vasárnap is nyitva vannak, és általában nem szokták korrektül kiadni a szabadnapokat.

Amúgy meg egy ruházati boltban elég pocsékul is fizetnek, túl sok tudás nem kell hozzá. Műszaki boltok némelyik ad jutalékot, de tudnék ellenpéldákat hozni, ahol szintén csak minimálbért adnak.

jan. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg érdekel a külföldi munkavállalás, akkor az ápoló is szóbajöhet. Viszont itthon egyáltalán nem éri meg dolgozni benne, kint viszont jól keresnek, és mindig van munka.
jan. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

A kereskedelem az egyik legrosszabb. Elmesz egy bolthoz dolgozni, minimalbert fizetnek es dolgozhatsz reggeltol estig meg hetvegen is.


Fogaszati aszisztens csak hetfotol pentekig dolgozik, a munkaido altalaban 8 es 5 kozt van. Ha tovabbkepzed megad dental higenikusnak akkor az meg tobb penzzel jar. Nincs annyi allaslehetoseg de ha bekerulsz egy jo helyre akkor megbecsulnek. A fogorvosok nem valtogatjak az asszisztenseiket ha van egy jo bevalt emberuk.

jan. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért pontoztátok le a 7-est, teljesen igaza van.
jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!