Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s képzések között különbség?

OKJ-s képzések között különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézegettem az OKJ-s (tudom, mostmár nem ez a hivatalos neve) fogászati asszisztens, illetve klinikai higiénikus képzéseket és találtam 5 és 10 hónapos, valamint 2 éves tanfolyamokat is.

Az érdekelne, hogy az, aki a rövidebb képzési formát választja (bármilyen szakmát is tanul), az feltétlen kevesebbet tud a szakmáról? Feltétlenül hátránnyal indul egy állásra való jelentkezésnél egy két évig tanulóval szemben? Vagy nem véletlenül léteznek ezek a képzési formák is, nem azt fogják nézni elsősorban, hogy ki hol tanult/mennyi ideig?



2022. okt. 26. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A különbséget nem tudom, de van bizonyos összehasonlítási tapasztalatom. Én annak idején érettségi után 2 évig tanultam egy bizonyos ipari szakmát. Az első évben heti 5 nap műhelygyakorlat volt, a második évben termelő létesítményben bizonyos szakmai tevékenység, amiből 3 hónapot töltöttem úgy, hogy a szakmunkást, aki mellé be voltam osztva, 2 hónapot gyógykezelték és közben én végeztem azt a munkát, ami az ő feladata lett volna. Szóval jól megtanultam. 20 évvel ezelőtt viszont elvégeztem egy fizetős OKJ tanfolyamot, ami igaz, hogy csak 4 hetes volt, de azalatt, bátran mondhatom, szinte semmit nem tanultunk. Mivel már volt egy szakmunkás végzettségem, össze tudtam hasonlítani az adott OKJ tanfolyamot (ami egyébként szakképzettséget igazoló okmányt adott) valamivel. Lehangoló volt az összehasonlítás eredménye, az OKJ tanfolyam alacsony színvonalú volt, hiányos ismereteket adott, nem terjedt ki a felkészítés a várható "szakmai" feladatok igazi megoldására.
2022. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Megkérdezhetem, hogy mire jutottál a képzéssel kapcsolatban? :)

2023. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Végül egyelőre lemondtam erről a tervemről, és ha szeptembertől egyetem mellett belefér, akkor lehet jelentkezem egy képzésre:)

2023. jan. 22. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!