Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottsággal jogon...

Humán beállítottsággal jogon kívül milyen szakra érdemes menni?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a közigazgatás szervezőn, az igazságügyi igazgatáson, bár nem túl humános, de a turisztika is eszembe jutott, de mindenhol azt olvasom ezekről, hogy nem érdemes elvégezni, büfészak stb. Kicsit már el is ment a kedvem az egyetemtől emiatt.


Egyébként töriből emeltezek és már van érettségim földrajzból és angolból, illetve középfokú angol nyelvvizsgám.

Jogra szerintem kevés lennék ezért sem szeretnék jogra menni.


Ti milyen szakot ajánlanátok?



jan. 4. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ne vegye el feltétlenül a kedved hogy mire mondják hogy büfé szak. Már kb mindenre azt mondják ami nem jog vagy orvosi. Az hogy valóban mekibe kerül e az illető miután elvégezte csak és kizárólag rajta múlik. Szóval az érdeklődési körödnek megfelelően válassz, abban fogsz tudni kiteljesedni
jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyes vagy manapság kb màr bármiből meg lehet élni
jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én néderlandisztika szakot végeztem... azaz megtanultam hollandul meg a németalföldi törit, kultúrát stb...

Büfészak, mondják.

De ahogy felraktam a prfilomat profession.hu-ra hülyére cösrgettek a multik, ugynais baromira van piaca a holland tudásnak. Oké, multis irodai munka HR szektorban, de bőven meg lehet lenni vele.

Niylván egy német vagy francia tudás kevesebbet ér, egy angol meg jóformán semmit, mert az alap mindenhol.


Persze azért mentem hollandra mert orhadtul nem tudtam mit tanuljak:D Azért ha lehet, te ne ess ebbe a hibába. Nem bánom, hogy azt tanultam amit, de nyilván jobb, ha az ember kicsit.. hivatásszerűbb munkát végez.

jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én germanisztika szakon végeztem. Egyetértek az előttem szólókkal, ma már lassan mindent büfészaknak minősítenek (pláne itt a gyakorin).


#3: Azóta sem tudod, hogy mi lenne számodra az,ami hivatás lehetne?

jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4, nemigazán:D

Oké, több tényező is van ami gátol, szóval van pár dolog ami érdekelne csak fogyatékosságból eredően fizikailag alkalmatlan vagyok rá.

De azt meg osk helyről megkaptam, hogy pl jó lennék valamiféle mentálhigiénés szakinak, coachnak vagy mediátornak, esssetleg pszichológusnak. A probléma csak az, hogy hiába lennék jó benne, nem akarok ilyen szorosan emberekkel dolgozni:D

jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!