Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 28 évesen, humán beállítottság...

28 évesen, humán beállítottságúként milyen szakot lenne érdemes elvégeznem, amivel talán boldogulni is tudnék az életben?

Figyelt kérdés
2021. aug. 26. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Jogász
2021. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a jogász szakon, de nem késő ebbe ennyi idősen belevágni?
2021. aug. 26. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

2

Attól függ kedves kérdező. Leginkább attól, hogy mik az egyéni preferenciád. Család, munka, pénzkeresés stb.

Én azt mondanám, nem késő, van akinek meg igen, hogy ennyi idősen vágjon bele a karrierjének a kezdetébe. Persze tudok ellenpéldát is mondani, van olyan ismerősöm, aki levelezőn, gyerek mellett végezte el a jogász képzést. :)

Ehhez nem árt persze egy támogató családi, párkapcsolati háttér sem, mert marha sokat kell tanulni.


Egyébként bizonyos gazdasági szakokban kevesebb a matek, vagy inkább úgy mondanám, kell a matek, de tanulható, és későbbi munkád során sem kell azzal foglalkoznod, ha nem szeretnéd.

Például kereskedelem és marketing, emberi erőforrások stb.


Vagy tipik humános például a közigazgatás szervező, közösségszervező, nulla matekkal, emberekkel kell foglalkozni, de ezek nem fizetnek olyan jól sajnos. Ide mondanám a tanárt is, de az sem túl jó kereseti opció, meg ehhez elhivatottság is kell.


Ami marad még, az nem sok. Elmehetsz nyelvszakra is, de ahhoz is kötelező az Msc, tehát az 5 év, ha jó munkát szeretnél. Bsc-vel nem sok a lehetőség, az eredménye a munkaerőpiacon, hogy felsőfokon fogsz beszélni egy nyelven és csá.


Sajnos csak Bsc-vel jó kereseti lehetőség akkor van, ha valamilyen infó szakra mész, vagy mérnökikre.

2021. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged. A másik amire gondoltam az pont az emberi erőforrások szak. Viszont annyira tartok a matektól.. az érettségim 3-asra sikeredett és már annak is 10 éve, tehát valószínű már azt is elfelejtettem amit anno tudtam. Úgy el vagyok keseredve. Az a baj későn jöttem rá hogy mit szeretnék tanulni, a pszichológia lett volna az. De amint ránéztem a ponthatárokra elkönyveltem hogy ez számomra esélytelen. Még fizetősön is az egekben vannak a ponthatárok. Tehát valami mást kell keresnem.. ami levelezőn akár munka mellett is teljesíthető. Férj, gyerek egyelőre nincs, a szüleim idősek és betegesek, nem nagyon tudom igazán senkivel megosztani a gondolataimat ebben a témában.
2021. aug. 26. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológia sem egy nagy ász egyébként. Egyáltalán nem keresnek jól, márha egyáltalán eltudnak helyezkedni. Mire magánpraxisod lesz, ha vonz ez egyáltalán, mire befutsz kb 40 éves leszel. Ha befutsz.
2021. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
Ötös vagyok. Ezek sajnos tényleg olyan szakmák, amiket szívvel kell végezni, és nem a pénzt nézni. Tudom, a mai világban az számít, nyilván Pesten, vagy nagyvárosban havi 150-ből nem lehet megélni, ezért mondtam, hogy sokat segíthet a támogatói családi háttér. De ha neked az nincs, valóban nehéz lesz.
2021. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!