Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi kettős állampolgárkén...

Külföldi kettős állampolgárként milyen kritériummal tudok feliratkozni egyetemre?

Figyelt kérdés
Romániai vagyok, pontosabban Erdélyben élek. Magyarországon akarok egy egyetemet elvégezni, hogy a barátnőmhöz közel lehessek. Bár magamért akarom ezt, de a kellemeset a hasznossal miért is ne tegyem össze. A családi környezet véget egy kissé későn jutottam arra az elhatározásra, hogy kikőltözök Magyarországra tovább tanulás céljából. Kinéztem magamnak a Debreceni egyetem bölcsészettudomány karán a pszichológia szakot, Nyíregyházán a szociálpedagógia szakot. Még Nagyváradra mennék el, de ha bejutnék a Nyíregyházi egyetemre az lenne a legjobb. Kollégiumba mennék, de nem tudom mennyi a korhatár, hogy a kollégiumba tudjam elszállásoltatni magam. Természetesen dolgoznék is az egyetem mellet. Szakvégzettségem van és már elkezdtem gyűjteni. A jogsim is megvan

jan. 6. 04:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A román mellett milyen állampolgárságod van?

Egyébként nem igazán az állampolgárság számít, hanem hogy milyen érettségid van.

jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Honnan lehet megkapni a regisztrációs kódot?
jan. 6. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen regisztrációs kódot?
jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ügyfélkaput kellene csináljak
jan. 6. 13:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egész mondatokban, némi kontextussal írnád le a problémát, úgy könnyebben kapnál segítséget...
jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

[link]

tessék, gyakorold kicsit az olvasást legalább, mert az egész mondatokban kérdezés nem nagyon megy... de ne aggódj, az nem is elvárás az egyetemeken.

jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Minden éjjel későn írok, lehet tényleg nehézkesen fogalmazok.

Az a helyzet, hogy külföldi állampolgárként jelentkeznék Magyarországi egyetemre. A felvi.hu-n lehet jelentkezni arra rájöttem, de oda kellene ügyfélkaput csináljak, vagy csináltassak. Na most már leírok mindent, legalább ezzel másoknak is segítek.

Ügyfélkaput nem lehet csinálni olyan személyivel ami nem elektronikus. Tehát csak azokkal lehet, amik 2016 január elseje után lettek kiadva. Ha nincs ilyen személyi, elkell lépni a főkonzulátushoz, s igényelni kell egy e személyit, s azzal már meg is lehet csinálni az ügyfélkaput. Viszont ha már a főkonzulátusnál vagyunk, akkor megkérhetjük, hogy csinálja meg helyettünk.

jan. 8. 01:11
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


Erre volt szükségem

jan. 8. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!