Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket javasoljátok? Agrár...

Melyiket javasoljátok? Agrár egyetemet Gödöllőn vagy Debrecenben a zoológus képzést?

Figyelt kérdés
Még nem tudom melyik agrárszakot válasszam, valami állatosat mindenképp, (ami nem állattenyésztő mérnök mert az nem fér össze a vegán életmóddal). És melyik munkával mennyit lehet keresni? Melyik egyetem mennyire nehéz, mennyit kell tanulni? Melyik egyetemi agrárszakot ajánlanátok, ami állatokkal foglalkozik? A zoológiához és az agrárszakokhoz melyik tantárgy kell?

jan. 7. 13:13
 1/5 anonim válasza:
60%

Nem akarom letörni a lelkesedésed, de zoológusként a mekiben fogod sütni a marhafasirtot. Az egy ilyen művész szak.

Jó, én se vagyok diplomás nem akarom osztani az észt, de dolgoztam állatelepen és elmondhatom óriásit fejlődött az egész. Lelkesen és profin tenyésztenek a szakemberek, nagyon sokat tanultam tőlük.


Miért nem mégy állatjóléti agrármérnöknek? Az már egy fokkal jobban fizetett, ráadásul aktívan tehetsz a haszonállatokért. Óriási naivság azt gondolni, hogy az emberek le fognak állni bármikor is a húsevésről.

jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az állatjóléti agrármérnökit ma gödöllői egyetemen is lehet tanulni? Diplomások?
jan. 7. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy bármilyen agrár szakon nagyon sok olyan tárgyad lesz, ami az állatok üzemszerű tenyésztéséről/tartásáról/feldolgozásáról szól. Valószínűleg lesz üzemi gyakorlat, amit szintén ilyen helyen kell végezni. Úgyhogy ha ezek téged nagyon taszítanak akkor ne vágj ebbe bele.
jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha esetleg a zoológus szak mellett döntesz, akkor én azt ajánlom, hogy az Állatorvosi Egyetemre menj. Igen, ott angol nyelvű a képzés, de mindenképp szükséged lesz az angolra ezzel a diplomával, mert magyar szakirodalmat alig lehet találni. Illetve zoológusként itthon nagyon nehéz elhelyezkedni, szar a fizetés is, úgyhogy mindenképp külföldben gondolkozz ha erre adod a fejed.
jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Diplomások bizony, és elég nehéz szak. Következetes mérnöki gondolkodást igényel, van matek, statisztika, genetika, de aki végigküzdi, lesz egy jól fizető állása. Hiányszakma.

Zoológus szak egy mesedélután az álattenyésztő mérnöki képzéshez képest.


[link]


Az állatjóléti dolog az már egy munkahelyi beosztás.

jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!