Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen emberismeret szeru...

Milyen emberismeret szeru targy van egyetemen?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy van olyan targy, ahop megtanulhatok embereket elmezni. Megtanitjak hogy kinezetre, megnyilvanulasra milyen kovetkezteteseket lehet levonni, leirni a kulsojebol a belsojet, feltetelezve persze.


Lehet nincs is ilyen. Azt tudom hogy a polgarismeretek letezik, de nem tudom pontosan, hogy az mit foglal magaba, az is erdekelne.



jan. 11. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elv van, de nem mindegy, melyik egyetem, melyik szakán tanulsz.
jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
es ennek mi a pontos neve, nem tudna esetleg vlaki megmondani?
jan. 11. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egész pszichológia szak.


Illetve a külsőről így nem lehet konkrét következtetéseket levonni belsőt illetően, viszont a korai személyiségelméletek (vonáselméletek) között akadtak olyanok, amik pontos külső leírást adtak személyiségtípusokról, és még betegségekre (pl. skizofrénia) is következtettek ezekből. Persze ezek már rég nem elfogadott nézetek.

Viselkedésre, megnyilvánulásra viszont lehet alapozni.

jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!