Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orovsin melyik a legnehezebb...

Orovsin melyik a legnehezebb tantárgy ?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem lehet erre csak úgy válaszolni, viszont érdekelne, hogy nektek mi volt az a tárgy, amivel a legjobban megszenvedtetek vagy akár mindegyik félévben melyik tárgyat tartottátok a legnehezebbnek.


(Semmelweisen vagyok elsőéves, de a többi orvosiról is érdekelnek a válaszok)



jan. 16. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anatómia
jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertan
jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken tul meg ezeket szoktak sokan neheznek emlegetni:

- patologia

- elettan

- biokemia


A klinikai targyakat mar sokan szeretik, azok kozul azt hiszem, a belgyogy a legnehezebb, mivel baromira szerteagazo, nagy terulet.

jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anatómia +1
jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a nehéz. Arra nagyon kell vigyázni, hogy a legkönnyebbnek kikiáltott tárgy nagyon nehéz lesz, amint nem tanulsz rá évközben eleget.


Itt az én listám évekre lebontva (tömbösített oktatás előttről, 2010-2016):

1) anatómia (brutális mennyiségű latin név + szövet- és fejlődéstan, amiből semmit nem értesz eleinte);

2) biokémia (tudni az összes metabolikus útvonal szubsztrátjait, szabályozását, és összefüggését a többi metabolikus úttal);

3) mikrobiológia (obszcén mennyiségű teljesen logikátlan információ, mint egy telefonkönyv, megspékelve görög és latin nevekkel);

4) farmakológia (több mint ezer halandzsanyelven elnevezett hatóanyagról tudni, hogy milyen csoportba tartozik, mit csinál és milyen mellékhatása van, helyenként dózisokat is);

5) ortopédia (10 vizsgád van, jut 3 nap mindenre, és ez nem igazán elég arra, hogy felfogd a könyvből, amit sosem láttál élőben);

6) minden nehéz, hiszen több év anyagából szigorlatozol, de a neurológia talán kétszer akkorát üt, mint a többi, mert vissza kell idézni a neuroanatómiát másodévből.

jan. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Biokémia - sok és nehéz, felesleges információ

Anatómia - nagyon sok, sokszor nehéz elképzelni a képleteket

Élettan - sok, de logikus az anyag, nem is szenvedtem annyira sokat vele

Patológia - szerintem megtanulhatatlan mennyiség, de alapjában nagyon hasznos, fontos tárgy

Farmakológia - szintén brutális mennyiségű, de élettan, patológia tudással egész jól tanulható (bár a gyógyszercsoportok, nevek tanulása kihívás)

Mikrobiológia - magolás gyakorlatilag, ilyen szintem belemenni a dolgokba értelmetlen hülyeség

jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

Lemaradt a Neurológia: biokémia után nekem a második legnehezebb vizsgám volt. 4 hétig folyamatosan tanultam és így is rezgett a léc vizsgán. Hihetetlen mennyiségű, minden mindennel összefüggő anyag.

jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Farmakológia + biokémia + élettan.

Az anatómia se könnyű.

jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12%

Szulokent irom a belgyogyaszat....ha nem megy kb semmi nem megy.

Es a diagnosztika es onfejlesztes, haladas a tudomanyos eredmenyekkel. Tehat nem az a nehez, hogyvegyvadott tantargy nehez, hanem az, hogy mar oran, gyakorlaton mire veguel alkalmazni isbtudd es k0zben angolul olvasd a tudomanyos cikkekwt, lepest tarts az uj eredmenyekkel es ne elavult tudassal kezdj fasultan gyogyitani.


Egyebkent ha bejuttok klinikskra gyakorlatra beszeljetek a beteggel, gyerekeknel a szulokkel. Iszonyat tanulsagosak a nehez es felrediagnosztizalt esetek...es mindenntantargyra szuksegetek lesz.

jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!