PHD képzés vagy alapszak?

Figyelt kérdés

Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakon vagyok végzős. Érdekel a statisztika, az ökonometria, az adatelemzés. Szeretnék ilyen munkakörben dolgozni.


Gondolkodtam rajta, hogy jelentkeznék PHD képzésre, a doktori iskolán belül pedig ökonometria szakirányra, hogy fejlesszem a tudásomat ezen a téren. Itt a képzés nagy része statisztika, adatelemzés, közgazdaságtan.


Viszont felkeltette az érdeklődésemet egy új szak, az üzleti adattudomány. Ez is lényegében adatelemzésről szól. Ez egy új szak, korábban ilyen nem volt. Most indítják először.


Levelezőn szeretném elvégezni, munka mellett.


Az a dilemmám, hogy engem jobban érdekelt volna az ak/közgáz elemző vonal, de annak idején nem azt választottam, nem voltam tisztában a különbségekkel stb.. Most utólag meg már nehéz korrigálni. De mindenképpen az elemzés érdekel.



jan. 17. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csináld párhuzamosan a kettőt, nem zárják ki egymást ;)

Ha ez nem opció, akkor én a helyedben a Phd-t választanám.

jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%

Ha érzed magad olyan szinten, hogy önállóan kutatnál, van témád, témavezetőd, esetleg TDK-kat csináltál korábban, akkor jó lehet a PhD.


Új alapszak inkább akkor, ha az valami olyan pluszt ad, ami később a munkaerőpiacon megtérül. Bizonyos számú félév után úgy tudom önköltséges a BSc és MSc, a PhD-ért meg talán jár némi ösztöndíj, és talán munkaviszonynak is számít. (Nem 100%, nem jártam doktori iskolába)

jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!