Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapszakról érdemes váltani...

Alapszakról érdemes váltani osztatlan tanárira?

Figyelt kérdés

Most kezdem a második félévemet anglisztikán és maga a szak nagyon tetszik. Szeretnék tolmács mesterszakra menni, bár mostanában jobban utána olvastam, milyen lehetőségeim lennének diploma után és kicsit elkeseredtem, mert nagyon szeretnék nyelvvel foglalkozni. Szívesen tanítanék, ezelőtt is gondolkoztam rajta, csak a fizetés eltántorított, és nem is tudtam, milyen szakpárt vehetnék fel az angol mellé. Most neki álltam a kínai minornak és szívesen foglalkoznék vele jobban is, bár nem tudom, hogy 3 év alatt mennyire tudnám feltornázni magam akár B2-es szintre is. Azt gondoltam ki, hogy átváltanék osztatlan tanárira és tanulnám mindkettőt, mellé mehetnék akár tanárnak is, ha adódna a lehetőség, és jobban tudnám fejleszteni a kínai tudásom is majd a mesterre.

Megérné átmenni így? Nem tetszik, hogy plusz két év mondjuk, de ha van értelme, nem zavar. (Mellesleg miért 11 félévtől kezdődik a kínai? Hülye kérdés lenne az, hogy el lehet-e végezni 10 félév alatt?)



2023. febr. 24. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igen. Nem kötelező utána tanárként dolgoznod ha mégsem akarsz. Én sima anglisztikán végeztem egy másik nyelv minorral, és ha most újrakezdhetném, inkább osztatlan tanárira mennék, mert az átképzés kb. esélytelen
2023. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Eleve meg kellene nézni, hogy átmehetsz-e osztatlan szakra. Amikor én jártam, csak az első félév első hónapjában lehetett váltani.

A másik, hogy nyelvszakoknál van bemeneti követelmény. Ha van, akkor szerintem neked nincs meg az elvárható szint kínaiból.

Ezt tisztázni kell az egyetemen.

2023. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elvileg nálunk a második aktív félévben van erre lehetőség (ez áll legalábbis az átvételi kérvényen) és csak az angolt írja a felvi kötelezően emeltnek, mert a kínai amúgy nulláról indul.

Talán egy probléma az az alkalmassági vizsga lenne, mert azt nem tudtam, hogy van, ot-s barátnőmnek nem rémlik, hogy lett volna tavaly.

2023. febr. 25. 10:28
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Melyik egyetemről van szó?
2023. febr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol-kínai tanárszak egyedül az ELTE-n van
2023. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmassági miatt ne aggódj! Az lényegében csak formalitás.
2023. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja igen, ezt elfelejtettem mondani, de az ELTE-re járok.

Szerintem ráírok a felelőstanárra, hogy segítsen, mert felvin az van kiírva, hogy akik most jelentkeznek egyetemre, nekik már több, mint egy hete le kellett adniuk motivációs levelet.

2023. febr. 25. 11:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt van űrlap az átvételi kérelemhez: [link]


A tanulmányi hivatalt keresd ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
Én volt tanárként mondom, hogy nem érdemes elvégezni egyáltalán. A tanítás nehéz, de nem lenne ezzel semmi baj, ha utána nem ehbérert dolgoznék. A szak sem egyszerű, mint ahogy azt állítják itt sokan olyanok, akik nem végeztek tanárit. Ha felveszel masik szakot, ahhoz is targyakat kell teljesitened, az angol is kiegészül módszetannal, és ezekre jön még a ped, pszichológia szak is... Nekem nehéz volt, már dolgoznom kellett mellette, aztan meg 25 évesen kikerülsz és egy takarító néni is többet keres, mimt te. Vagy egy frissen érettségizett titkár. 🤷‍♀️
2023. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
#9: A fizetéssel csak a végzés után lettél tisztában? 🤔
2023. márc. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!