Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik középiskola lenne a...

Melyik középiskola lenne a legoptimálisabb?

Figyelt kérdés

Lányomnak szeretnék tanácsot adni, hogy jövőre melyik középiskolába jelentkezzen? Kicsi korától érdeklődik a honvédelem iránt, ilyen irányba szeretne menni. Tehát a honvéd kadét programos középiskolák és a speciálisan honvédelmi szakos gimnáziumok, SZKI-k, technikumok jöhetnek szóba.

Mindenképpen jó lenne, ha érettségit tehetne az iskolában és mellette szakmát is kapna a kezébe.


Alapvetően jó fizikai, és szellemi képességekkel rendelkezik (ped., pszi. szakszolgálattal felmérettem), de a tanulmányi eredménye nem valami fényes, 3,5 a fő tantárgyakból. Gyenge iskolába jár (ez van, máshol nincs hely kitűnőknek sem), ezért a tudásbázisa sem magas sajnos.

Budapest agglomerációjában lakunk, Cegléd, Monor, Gyömrő, körzetében tudjuk elérni az iskolákat, illetve Budapesten a Nyugati, Blaha, és onnan 20 percen belül BKK-val elérhető iskolák.

Ő a Than Károly SZKI Honvédelmi szakát nézte ki magának, egy ismerőse jár oda, de eddig nagyon kevés jó véleményt olvastam erről az iskoláról. Ha jól tudom, ott a gimnáziumi rész is megszűnt.


Melyik iskolát javasolnátok? Melyikbe van esélye bejutni?

Melyikből van lehetőség arra, hogy onnan jobb iskolába, később felsőoktatásba jelentkezzen?

Köszönöm a válaszokat előre is!



jan. 18. 10:11
 1/4 anonim válasza:
Milyen lett neki a felvételi?
jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most hetedikes, tavaly írt felvételit 6 osztályosba. Nem jártunk magántanárhoz. Finoman szólva pocsék lett a felvételi eredménye :-(

Matek 22 pont, magyar 34.

Sajnos a suliban egy csomó mindent második félévben tanítottak, ami a felvételin kellett volna, pedig a felvételi anyaga az ötödikes tananyagból áll. Ezért pár feladathoz hozzá sem tudott szólni :-( Én ezt sem értem, hogy ilyen hogyan lehet? Miért nem tanították meg nekik az ötödikes anyagot ötödikben?

Most beiratom matekból magántanárhoz, mert úgy tűnik az iskolánk nem igazán adja át a tananyagot sem :-(

jan. 21. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mondanám pocsék eredménynek 6 osztályos felvételinél, úgy hogy nem járt magántanárhoz és 3,5 az átlaga.

A felvételire való készülésnél nagyon fontos a felvételi feladatsorokban megtalálható típusfeladatok begyakorlása. Erre nem készíti fel a gyerekeket ötödikben és hatodikban az általános iskola. Az általános iskolának nem érdeke, hogy a jó tanulók tömegesen elhagyják az iskolát 6. után.

A nyolcadikos felvételire való készülésnél javaslom, hogy oldjon meg minél több feladatsort. A korábbi évek feladatsorait a 9. évfolyamra itt találjátok: [link]

A nyolcadikos felvételi eredményétől nagyban függ majd, hogy hova lesz elég a pontszáma.

Honvéd kadét tagozat Budapesten a Zrínyi Miklós Gimnáziumban és az

Újpesti Csokonai Gimnáziumban is van. Nézd meg a honlapukon a felvételi tájékozatót!

febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a választ!

Alapvetően nekem elég lenne ez az eredmény, azonban ilyen hozott pontokkal, és felvételivel nem veszik fel sehová, csak a "gyűjtő" iskolákba.

Átvittem másik iskolába pár hónapja. Ott a gyerek elmondása szerint jó módszerekkel tanítanak, a tananyag számára érthető, tanulható, és minden tananyagot lead az iskola, amire szüksége lesz. Az új iskolában a jegyei is jobbak, bár ez a suli állítólag nagyon nehéz "versenyistálló". Én itthon csináltattam vele az itt tanult anyagból tesztfeladatsort is, és majdnem hibátlanra oldotta meg őket. Szóval a gyerek egyáltalán nem buta, csak szükséges volt ez az iskolaváltás ahhoz, hogy jól tudjon teljesíteni. (Ez azért szomorú, mert nekünk ez nagyon nagy megterhelés mind anyagilag, mind időben :-( ) Mindegy, jövőre meglátjuk a felvételit, és reménykedünk, hogy bejut olyan helyre, amilyet szeretne.

Természetesen tudom, hogy a felvételi feladatsoroknak van egy különleges módszertana, ezt a magántanárral fogják gyakorolni a gyerekeim.


OFF:

Ezt már a régi iskolában is hallottam, de nem tudom értelmezni. Azt mondod: "Az általános iskolának nem érdeke, hogy a jó tanulók tömegesen elhagyják az iskolát 6. után."

Mégis miért ne lenne érdeke egy iskolának a diákok felvételi arányának javítása? Micsoda önző gondolat! Ha egy általános iskoláből nagy arányban vesznek fel gyerkeket 8-6-4 osztályos középiskolába, az igencsak emeli az iskola hírnevét, míg ha nem veszik fel őket, akkor a fene sem akarja ilyen iskolába járatni a gyerekét.

Én úgy választottam ki a gyereknek az új iskolát, hogy megnéztem, onnan hány gyereket vesznek fel évente ilyen középiskolákba. Biztosan nem választok neki olyat, ahol látványosan nincs ilyen "elvándorlás", mert az azt jelenti, hogy az az iskola képtelen felkészíteni a gyerekeket egy ilyen felvételire, a tanítás minősége alacsony. Oda biztosan nem viszem.

Az új iskolában igen nagy arányú a sikeres felvételizők száma, mégsem ürül ki az iskola, sorbanállás van, hogy a középiskolába távozott gyerekek helyére valaki bekerülhessen.

Az előző iskola pontosan azért ürül ki felsőben, mert itt is ezt mondják a tanárok, hogy az iskolának nem érdeke, hogy 8-6 osztályosba menjenek a jó tanulók. Nade emiatt úgy gondolom, hogy szándékosan visszafogják a gyerekeket mind az osztályzatokkal, mind a leadott anyaggal, viszont így (konkrét példa ebben az évben) a 4 osztályos középiskolába sem vesznek fel szinte senkit nyolcadikból. Nem lehet pótolni 3-4 év tananyagát egy év alatt! Ez roppant korlátolt gondolkodásmód, abszolút káros és kontraproduktív! A szülőt és a gyereket is hülyének nézik, hogy ezt nem látjuk? Dehogynem! Pontosan emiatt viszem el a negyedikesemet, és utána az elsős gyerekemet is másik iskolába. A két negyedikes osztályból (50+ gyerek) jó, ha 20 marad ötödikben, a többiek el fognak menni így, vagy úgy ugyanezen okból.

Pár év múlva ott valóban csak a zsákfalukból összeszedett gyerekek lesznek a szüleikkel együtt, de akkor fognak az ottani tanárok szembesülni a tetteik következményeivel. Mert ők nem leveleznek, hanem összeszedik a "kiscsaládot", és egy "csiklandozóval" fogják számonkérni a tanárt, igazgatót.

Szóval, ha te ilyen iskolában tanítasz, neadj' Isten vezető vagy, akkor ezt a szempontot gondoljátok át alaposan...

Bocs, nem feltétlenül neked szólt a felbuggyanásom, viszont most nagyon, de nagyon dühös vagyok a régi iskolára sok szempontból :-(

OFF off

márc. 15. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!