Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki egyetemre szeretne...

Ha valaki egyetemre szeretne menni tovább tanulni és mondjuk történelem tanár szeretne lenni kizárólag az megoldható? Plusz ahhoz emelt szintű érettségit kell tenni?

Figyelt kérdés
jan. 18. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kétszakos a tanárképzés, kell a történelem mellé valami. Emelt érettségi tavalyig biztosan kellett, idén változtak a szabályok, nem biztos, hogy mindenhova kell.
jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Történelem mellé bármit lehet választani? Mert pl irodalmat vagy a magyart annyira nem szeretem földrajzot meg általános óta nem tanulok mivel technikusi képzésben vagyok
jan. 18. 16:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal bármit lehet.
jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Amikor én csináltam a tanár szakot, akkor voltak olyan szakok, amik pedagógiai szakok voltak, de nem a klasszikus osztály előtt tanítósok. Pl. kollégiumi nevelőtanár, könyvtárpedagógus, andragógus stb. Sokan, akik kifejezetten egy szakosok szerettek volna lenni, választottak ezek közül egyet második szaknak. A mostani rendszerben is valószínűleg lehet egy ilyen szakpárt választani. Én a helyedben pl. a történelem-könyvtárpedagógust választanám.


Az iskolai könyvtáros munkája viszonylag nyugodt, nem kell este is agyonkészülni magad az órákra, nem kell dolgozatot javítani. Bent vagy 8-16 óráig a suli könyvtárában, hazamész és kész. És ugyanazok a szabadságok illetnek meg mint a többi tanárt. A helyedben elhelyezkednék teljes állásban egy suliban könyvtárosként és ezen felül óraadóként tanítanék történelmet. Kevesebb melód lesz mint egy kétszakos tanárnak, de többet is fogsz keresni náluk.

jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj hogy én klasszikus tanár szeretnék lenni. De a történelmen kívül semmit sem értek annyira és hamarosan érettségizem
jan. 21. 00:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Taníthatsz csak törit is azon az úton, amit leírtam.
jan. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Van egy másik módszer:

Történelem Bsc + történelem Msc + tanári átképzés, ez nem tudom, hogy van most, egy vagy két év.

jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#4 Nincs ilyen, hogy kollégiumi nevelőtanár szak. Az andragógusnak meg egyáltalán nincs köze a tanárképzéshez, az egy teljesen külön szak, nem lehet történelem mellé választani.
jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Oké, most nem tudom, hogy milyen képzések vannak. Azt írtam le, ami az "én időmben" volt. Utána lehet egyébként nézni konkrétan, hogy milyen szakok vannak, nem ez volt a lényege a hozzászólásomnak, hogy ilyenekbe bele kelljen kötni. Hanem az, hogy csinálhat olyat, hogy válasszon történelem szakot és mellé egy olyat, ami nem a klasszikus tanár szak. És ha nem akar, azzal utána nem kell munkát keresnie. Egyébként könyvtárostanár szak ma is van, utánanéztem a felvi-n, és van olyan egyetem (egyet néztem meg, biztos több esetben is előfordul, hogy) történelem-könyvtárostanár szakpárt pl. lehet választani.


De választhatsz pl. történelem-etika szakpárt, ezeknek még közük is van egymáshoz hellyel-közzel.


#7 által javasolt módszerrel csak az a baj, hogy azt hosszabb és bonyolultabb megcsinálni, ha csúszol, nem biztos, hogy marad az összes képzésre állami féléved stb.


A kérdező álláspontja is vitatható, amit az #5-ös válaszban kifejtett. Már bocsi, de kijelenteni, hogy téged csak a töri érdekel, és másra nem vagy hajlandó, az nem tanári jellemre vall. Egy könyvtárostanár szak egyébként sem atomfizika, és később még jól jöhet, ha két szakod van, mert hiába van manapság óriási tanárhiány, ez pont nem a történelemtanárokra vonatkozik. Azt sem tudhatod, hogy bejön-e maga a tanítás, lehet, hogy egy hónap után azt mondod, hogy köszönöm szépen, ezt én nem... Mert a tanárság nem arról szól ám, hogy te történelemmel foglalkozol, kb. ez a munkádnak 5%-a, a többi inkább az anyag megtanítása (szakmódszertan), fegyelmezés, iskolai rendezvényekre készülés, adminisztráció, ha osztályfőnök vagy, akkor az osztályfőnöki teendők, ha gyakornok vagy, akkor a gyakornoki teendők stb. Egyszóval, ha tanár vagy, akkor nem azzal foglalkozol, hogy mi volt 1526-ban, hanem inkább azzal, hogy Kiss Pista miért nem írta meg a házit, Juliska pedig miért ugrál a pad tetején órán. Egyébként is kis óraszám jut a törire, alig lehet haladni, alig van idő mindent átvenni, zanzásítani kell az anyagot. Ráadásul 24 tanórában tanítani elég fárasztó, bár azt te csak hiszed, hogy a valóságban ez úgy működik, hogy klasszikus töri tanár vagy, és csak ezzel kell foglalkoznod. Nagy eséllyel az első munkahelyed egy általános iskola lesz, és ott lehet, hogy 5-10 tanórád nem történelem oktatás lesz, hanem beraknak tanulószobára. Ennek kb. 70-80% a valószínűsége. Pont ilyenkor jön jól egy második szak vagy akár egy könyvtárostanári szak, mert akkor a tanszobázást és egyéb felügyeleteket kiütheted ezekkel. De te tudod, ráérsz még pofára esni.

jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat hatalmas segítséget nyújtottak
jan. 22. 00:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!