Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elektronikai műszerész vagy...

Elektronikai műszerész vagy Gépi és CNC forgácsoló, melyik a jobb szakma?

Figyelt kérdés

Felnőttképzésben szeretnék szakmát tanulni és ez a 2 van, ami még szimpatikus is, viszont nem sokat tudok róluk.

Melyik nehezebb? Melyikkel könnyebb elhelyezkedni?



jan. 19. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, akkor vállalkozónál próbáld ki mindkettőt. Ha nem tud fizetni érte még akkor is jól járhatsz azzal hogy megtudod melyik mennyire tetszik.
jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Műszerésznek tanulj.

Üdv: egy forgácsoló.

jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm egyes a választ!

2-es, miért, mi a baj a forgácsolóval?

jan. 19. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Cnc már inkább külföldön van megfizetve.
jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Cnc programozó vagyok én is 10 éve (maró). Hagyd ezt a szakmát…itthon nagy felelősség kevés fizetésért. Tapasztaltam is netto 450-500 itt a Dunántúlon…Ausztria/Németország megéri. Ilyen felnőttképzés után zöldgombos lennél kb ami legtöbbször 3 szak,sorozatgyártás szar fizuért…nagyon nem jó ez itthon. Már bánom, hogy annó ezt tanultam. Sajnos ehhez értek csak…
jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ötödik, külföldet nem próbáltad?
jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#6


De rajta vagyok az ügyön,megy a német tanulás már :)

Aztán ki menni,hogy a 2 éves kislányom már ott nőjön fel :)

De meglépni nehéz lesz,hogy míg bedolgozom magam,albi találás…addig csak hétvégente tudnánk találkozni…na ez lesz az igazi teszt és ehhez kell majd lelkierő :/

jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös nagyjából leírta a főbb problémákat, de még negyed óráig tudnám sorolni ezen kívül.

2#-es voltam.

Műszerésszel sokkal több lehetőséged van, lehet a fizetés nem lesz jobb, de a munkakörülmények igen és változatosabb is. Kezdőként a forgácsolás nagyon monoton, amiatt amiket az 5-ös leírt.

Üdv.

jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!