Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépi és CNC forgácsoló tanfoly...

Gépi és CNC forgácsoló tanfolyam mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Esti képzésre jelentkeztem, de nem tudom pontosan miből áll ez a szakma.

Hagyományos esztergagépeken mennyit kell ott dolgozni? Mert tudomásom szerint azok elég veszélyesek. Vagy inkább a cnc-re épül ez a szakma?

Illetve szemüveges vagyok, nem tudom levenni, mert anélkül semmit se látok, de úgy tudom vannak olyan munkafolyamatok, mikor védőszemüveg használata szükséges. Ezt ilyen esetben hogyan lehet megoldani?



dec. 19. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Írj az iskolának.
dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én technikus voltam, utána rögtön mentem egyetemre, szóval túl sokat nem esztergáltam, de valami tapasztalatom van azért.


Ha figyelsz nem túl veszélyes, ha a tokmányt jól meghúzod, a munkadarab elég mélyen benne van, és nem felejted benne a tokmánykulcsot akkor nagy eséllyel nem lesz baj, CNC gép meg elvileg nem is tud úgy menni ha nincs becsukva.


Védőszemüveget meg rá lehet venni a simára, bár ahol én tanultam ott volt egy ilyen üveg lap fém keretben az esztergán (elfelejtettem mi a neve) ami védett a repülő forgácstól.

dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mert tudomásom szerint azok elég veszélyesek."

Mint a vonaton utazás, a buszmegállóban állás, a mogyoróevés, mikor éppen kijön az allergia, a kosárlabdázás... ezekbe már mind haltak bele emberek.

dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jól húzod meg a tokmányban a munkadarabot, meg jól rakod be (figyelsz arra, hogy ne üssön), meg a forgácsot nem kesztyű nélkül távolítod el, akkor a hagyományos esztergalas nem veszélyes. Oda kell figyelni és nem lesz baj. Ja, tokmánykulcsot ne hagyjad bent, de a sulikban a gépek többsége olyan, hogy tokmányvédő burkolat van a gépeken, szóval alapból el sem tudod indítani a gépet úgy, hogy nincs rajta.


Én már esztergaltam 5mm (!!) szélességű munkadarabot hagyományos esztergan.

dec. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
engedd el! nem neked való!
jan. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

5-ös, picit bővebben? A szöveg melyik része alapján vontad le a következtetést, hogy nem nekem való?

jan. 14. 09:38
 7/7 anonim ***** válasza:
9%

Szemüvegesek egyébként védőálarcot használnak szemüveg előtt.

Nem mondom, hogy a kényelem legteteje, de ha ezen múlik, hogy öreg szülőid nyakán éld az alamizsnás nyomorú életedet, vagy megkeresd a kenyérre valót, hát a kényelmetlenség elviselhető.

jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!