Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE ÁJK - jogász elsőéves...

ELTE ÁJK - jogász elsőéves levelező hallgatóként lehetne kérdésem felsőbb évestől vagy végzett jogásztól?

Figyelt kérdés

Minden tantárgyat teljesítettem, kivéve Rómát (mar 2x voltam belőle vizsgázni) de az Alkotmányjog minden energiámat elvette (sokkal több minden épül rá az elkövetkezőkben így hangsúlyosabbnak találtam első perctől kezdve.)


Ha vizsgakurzusban felveszem róma1-et és ha sikerül, a ráépülő róma 2-ből vizsgát felvehetek?

Tudom,hogy emberfeletti teljesítmény,kérlek a válaszok ne ezzel kapcsolatosak legyenek,szimplán elméleti kérdés, mert érdekelne,hogy milyen lehetőségeim vannak a behozásra és, hogy hogyan csináljam a következő félévemet. Polgári jog 1 szintén következő féléves tárgy, de tekintve,hogy Róma1 erős feltétele,gondolom azt akkor sem tudom teljesíteni ha sikerülne a vizsgakurzusban róma…?!


Remélem érthetően fogalmaztam,nagy segítség lenne ha valaki tudna válaszolni akár privátban is.

Köszönöm :)


jan. 20. 00:09
 1/4 Justinianus ***** válasza:
100%
A TÁRGYFELVÉTEL előfeltétele az előzőnek sikeres vizsgával történő teljesítése. Így a Római jog 2 tárgyat nem tudod felvenni február elején, vizsgázni meg pláne nem tudsz belőle júniusban, még ha vizsgakurzuson a Római jog 1-ből május közepén sikeres vizsgát teszel, akkor sem.
jan. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézd meg a szabályzatot, vagy akár telefonálj be az ügyintézőkhöz. Nálunk pázmányon lehetett ún. ev (korábban cv) vizsgát csinálni, pont az a lényege ennek, hogy fel tudd venni a ráépülő tárgyat is, és ne kelljen csúszni. Gondolom a vizsgakurzus kifejezés ugyanezt takarja az ELTE-n.
jan. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg Győri Gábort, de első érzésre Jus-tini-anusnak van igaza, ha nem változtak a szabályok. Én már nagyon rég végeztem.
jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Justinianus ***** válasza:

"Jus-tini-anusnak van igaza" :)

Nagyon valószínűnek tartom hogy így van, bár nem voltam érintett, ugyanis hibátlan beugró után jelesért feleltem (bár a vége csak jó lett). :)

jan. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!