Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen állatokkal foglalkozó...

Milyen állatokkal foglalkozó szakot/szakmát érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az állatorvosi lenne a legjobb, de ahhoz nincs elég eszem/kitartásom.

Szeretnék valamilyen diplomát/szakmát a kezemben tudni (jelenleg csak érettségivel rendelkezem), aminek van is valamennyi piaci értéke. Állatorvosi asszisztensként korábban már dolgoztam, imádtam csinálni, de ezt csak fizetős tanfolyamon lehet tanulni és igazából nem is elvárás a szakirányú végzettség ehhez a munkához, így nem látom értelmét ezt elvégezni.

Habilitációs kutyakiképző tanfolyam lenne az álom (bár megélni ebből nem lehet), de az OKJ megszűnése óta ezt nem tanítják sehol.

Nehéz fizikai munkát nem tudok végezni mert van egy gerincbetegségem, de alapvetően ez a mindennapokban nem korlátoz, csak nehezet emelni, sokat egy helyben állni nem tudok miatta.

Milyen szakot/szakmát tudnátok ajánlani amivel nem éhbérért lehet elhelyezkedni?



jan. 20. 01:22
 1/2 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezd meg az Állatkertben.
jan. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Üdv!


Ezekkel a paraméterekkel a lehetőségeid igen beszűkültek. A legtöbb állattal foglalkozó szakma közül, ami neked szóba jöhet, az állatorvosi asszisztens a legkeresettebb és legjobban fizető. Nem értem a dilemmát ezzel kapcsolatban, hiszen tetszett, szereted csinálni, akkor miért nem felel meg? Illetve attól, hogy képzettség nélkül is végezhető, azért sokat jelent a munkaerőpiacon, hogy van-e hozzá megfelelő képesítésed vagy sem, akár fizetésben is meg tud ez mutatkozni. Egyébként is minden képzés költségekkel jár, közvetlenül vagy közvetetten.


A gerincbetegséged miatt egyébként csodálom, hogy az asszisztensi munkádat bírtad, hiszen ők is egésznap talpon vannak, sokszor súlyos állatokat emelnek, cipelnek, tartanak meg. De ugyanígy a kutyakozmetikust se tudom ajánlani, eleve sokan vannak, keveset keresnek, és ők is egésznap állnak.


A fizikai munkák kizárásával a haszonállatos munkakörök is kizárva.


Úgy összességében minden állatos munkához kell fizikai erőnlét, de annak sem látom értelmét, hogy elvégezz egy etológia bsc-t, mert sehova nem kell, maximum egyetemi pályán tudsz vele elhelyezkedni, ami se nem keres jól, se nincs napi kontaktus az állatokkal, amit te szeretnél.

jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!