Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzeti Közszolgálati Egyetem...

Nemzeti Közszolgálati Egyetem felvételi/ alkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy a katonai vezetői szakra tanulmány szerint mennyire nehéz bekerülni, illetve a bal szemem rossz, és mivel kizáró ok a szemüveg viselése a szakon, ezért úgy döntöttem, hogy megműttetném. Kérdésem annyi lenne, hogy ezzel sikerülne-e átmennem a szem vizsgálaton? Válaszokat előre is köszönöm!

jan. 20. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanulmány szerint nem nehéz, 300 pont körül szokott lenni a ponthatár, de felvi.hu-n megtalálod pontosan.

Attól is függ, hogy mennyire rossz, de a legjobb, ha alkalmasságin megkérdezed, vagy felkeresed ezzel kapcsolatban az alkalmassági központot.

jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sikerül. Meg kell műttetni és ha kérdeznek fizikai alkalmasságin, nem kell róla szólni semmit, hogy hordtál szemüveget, vagy, hogy volt műtve. Ja, és ismert betegséged sincs, családban sem tudsz róla, allergiás sem vagy. Nem iszol sok alkoholt, csak havi szinten, pszichológián is mesélsz a nagyon szép életedről, életcéljaidról. Kb. ennyi. Fogaid is legyenek rendben mire mész.
jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, szóval inkább ne is említsem, viszont ha valamilyen módon kiderülne, lehetne kizáró indok? Köszönöm szépen az eddig válaszolóknak az információkat.
jan. 20. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kizáró ok szerintem, max. 1/A eünél (vadászpilóta). Ha kérdezik, hogy volt-e műtve a szeme, nyilván elmondhatod, de ha nem kérdezik, nem kell mondani.
jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!