Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságíró vagy mezőgazdasági...

Újságíró vagy mezőgazdasági vállalkozó legyek?

Figyelt kérdés
Igaz, ez a kettő szakma nagyon különbözik egymástól, de mindkettő érdekel. Melyiknek jobb a fizetése? Melyiknek jobb az életszínvonala? Milyen szakra menjek, ha végül az utóbbit választom és vállakozó szeretnék lenni. Ha viszont újságíró leszek, akkor nehéz elhelyezkedni szabad úszóként?

#továbbtanulás #újságíró #mezőgazdasági vállalkozó
jan. 20. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
én egy ideig voltam külsős újságíró, bő tíz éve, a Magyar Narancsnak írtam. Én nem tudtam ebből megélni, igaz én csak arról írtam, ami engem épp érdekelt... Az átlagos újságírók élete sztem kicsit stresszes, sietni kell, hogy elsőként írjon róla az ember. A mezőgazdasági vállalkozónál meg az éghajlat változására eléggé oda kell figyelni, hogy mi lesz a következő érvtizedekben, mennyire szárazodik az a terület, ahol te termelsz, arra milyen megoldások vannak, ha vannak...
jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mezőgazdasági vállalkozót nem ajánlom. Kib@szott stresszes, ha csúcsidő van megszakadsz, az év többi napján is, de akkor kevésbé. Rizikós, bármi történhet a terménnyel (kártérítést meg nem adnak...), ha már van egy rosszabb nyár, akkor kisebb a hozamod stb. illetve az, hogy van-e felvásárlód és milyen áron elég lutri.


Plusz agyon van szabályozva, ami idáig ha nem lett volna elég, van ez a gazdanapló, ami a világ legnagyobb f....a, olvass utánna.


Szó szerint az őrültség határán vannak a gazdák a rengeteg papírmunka miatt.

jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!