Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Au új pontszámítási rendszerbe...

Au új pontszámítási rendszerben hogyan lesznek a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Pl mi lesz a max pontszám? Nem fogják lejjebb vinni az egyetemeken? Hiszen az új pontszámítási rendszerben szinte lehetetlen 400 körüli pontszámot összehozni..

jan. 20. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

500 pont a maximum.

Az egyetemek nem visznek le semmit, a ponthatár továbbra is a jelentkezőktől függ. Az utolsó felvett hallgató pontszáma lesz a felvételi ponthatár.

Azért ne túlozz már, simán lehet hozni az új rendszerben is 430 pontot.

jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért ne túlozz már, hogy "simán" lehet hozni 430 pontot. Felsőfokú C1 nyelvvizsgával, kitűnő bizivel, relatíve optimista érettségi százalékokat beírva (két emelttel) is csak 380 pontot hoz a kalkulátor.:(
jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

#2 es


Régi rendszerben 480 pont.


A mostaniban 448.


Egy emelttel. De persze ha ebben a rendszerben érettségiznék, akkor két emeltet csinálnék, és feltételezve hogy ugyanannyi százalék lenne, akkor ugyanannyi pontom van mint a régi rendszerben.

jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem is elég nagy probléma ez most, egyébként nekem már van érettségim, tavasszal akarok emeltezni.

Csak ott van a bökkenő, hogy a régi rendszerben 391 pontom volt, az újban 294... Gyakorlatilag 100-al kevesebb

:((

jan. 20. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Kedves 3-as, azért a "régi" (tavalyi) rendszerben sem a 480 pont volt az általános:) Nyilván most is elérhető magas ponthatár, de azért a sima ügytől messze van. Eleve nem tudsz annyi pontot hozni, mint tavaly, hiszen a középszintű érettségi százalékok csak kétharmadot érnek a tavalyihoz képest, ráadásul sok egyetemen nem adnak az emeltért plusz 50 pontot, mint tavaly. Tényleg nem vitatkozni szeretnék, csak tényként írom le, hogy a tavaly kalkulált 450+ pontos eredmény az idén a kalkulátor szerint 380 pont...
jan. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén szólva nem értem azokat akik ezen problémáznak, hogy tavaly X pontjuk lett volna, idei rendszerben X-40. Hiszen, valószínűleg a többieknek is ugyanúgy X-40 pontjuk van. Akkor nem mindegy? 2 emelt letétele pedig egyeltalán nem ördöngösség (mondom ezt biosz-kémia párossal)

Az a része nyilván rossz, hogy nem tudsz az előző évek ponthatáraihoz viszonyítani, illetve ahol van felvételi vizsga még jobban nehezít a helyzeten, de én úgy érzem, hogy az ilyen mértékű rugózás a pontokon csak felesleges stresszt okoz nektek/nekünk.

jan. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Jobb egyetemek népszerű szakjain nem lesz lényeges változás a pontokban hiszen oda csak magas pontszámú 2 darab emelt érettségivel lehet majd bejutni.


Gyengébb egyetemeken vagy népszerűtlen szakokon meg csökkeni fog a ponthatár mert elég a felvételhez egy átlagos középszíntű érettségi meg egy nyelvvizsga.


Tokaj-Hegyalja Egyetemen lesz a legalacsonyabb a ponthatár.

jan. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen, 7-es, teljesen igazad van, itt a nehézség a frekventált egyetemekre való bejutással lesz. A szubjektív elbírálású, újonnan bevezetett elemek pl szóbeli elbeszélgetés (50 ponttal) pedig még jobban árnyalják a képet. Ez nem felesleges stressz generálás, én jobban szeretem a kiszámítható, tervezhető dolgokat. Jó lett volna ezt valahogyan fokozatosan bevezetni, hogy a most felvételizőknek is legyen elég idejük rágyúrni pl.az intézményi plusz pontokra.
jan. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lacithelaci ***** válasza:
90%
Azért lehetetlennek én sem mondanám, de valamivel valóban nehezebb. A régi rendszerben 446 pontom volt, az újban 418 lenne. Szerintem valamennyivel valóban csökkenni fognak a ponthatárok, de mivel az intézményi pontokat sokkal bőkezűbben adományozzák, így annyira drasztikusan nem.
jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Leszámítva a 2 emeltet kérő karokat: orvosi, fogorvosi, gyógyszerészeti, állatorvosi,

teljes a zűrzavar.

Most pedig a komolyabb karokra célzok:

Tolják pofátlanul a nem kell már emelt propagandát politikai szinten, de a teljes kiszámíthatatlanság miatt, jobb ha emeltezik a felvételiző, plusz van (az aljas nem kell már nyelvvizsga propaganda ellenére) legalább egy darab B2-je.

Aztán ott van még az egyetemenkénti különböző hozott középiskolai pontok és érettségi tárgy beszámítás. A saját felkészítőjükön való részvételért járó plusz pont, stb... stb

És ne feledjük a szánalmasam röhejes katonai szolgálatos agymenést.

A lényeg, hogy komoly karokon: mérnök, természettudományok, informatika, közgáz, minél több emelt, max. hozott pont és nyelvvizsgák.

jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!