Ilyen jegyekkel be lehet jutni az orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Orvosira szeretnék menni, de bioszból, fizikából, kémiából négyes vagyok. (10. osztály) Nem alulról négyes, inkább 4,2/4,00 körüli az átlagom. Atöbbi tantárgyból ötösöm van,de nem érzem úgy, hogy én mérnök, jogász, pszichológus vagy valami más szeretnék lenni. Valamiért csak az orvosit érzem. Gondolkodtam az altatóorvoson, dd még nem ugazán tudom mit is szeretnék.

Így lehet egyáltalán gondolkodni az orvosin? Vagy felejtsem el?



jan. 21. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy négyes kémiából és biológiából? Nem érdekel, vagy nem foglalkozol vele otthon, vagy ez a max amit ki tudsz hozni magadból? Ha az első vagy utolsó, akkor esélytelen, ha a középső, akkor kezdj el vele foglalkozni, mert ezekre nagy szükséged lesz az orvosin.
jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A bioszt,kémiát meg fizikát fogadják el az orvosira (ha jól tudom)szóval abból mindenképpen javítanod kéne! A három tantárgy közül kettőt emelt szinten kell megtanulnod. Még van előtted két év, ha mindennap készülsz rá menni fog. Ha elakadsz menj el magántanárhoz.
jan. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig jogra akartam menni, nert a szüleim azt erőltették. (ügyvédek) Csak most jöttem rá igazán, mit is szeretnék csinálni. A kémia biosz talán menne ötösre, de a fizika nem hinném. Az osztályban vannak emberek,akik mindig olyanokat tudnak kémiából, hogy csak nézek. Akik tudom, hogy orvosira akarnak menni, azoknak 4,9 vagy 5,00 az átlaguk. Egy kicsit félek a tanártól is, hogy mit fog majd szólni ha mondom,hogy orvosira akarok menni.
jan. 21. 19:03
 4/8 anonim válasza:
100%
Ne félj szólni a tanárodnak erről! A tanárok azért vannak hogy támogassanak a céljaid elérésében.
jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg a jegyen nem tudsz javítani ne feledd, ha írsz két jó (legalább 86%) biosz és kémia/fizika emelt érettségit már bent vagy
jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Az érettségi eredményei és a közepsulis jegyeid semennyire nem tükrözik azt, hogy mennyire vagy képes az orvosin. Egyébként elég csak egyből, kémiából vagy fizikából jónak lenni a biológia mellett, mert csak egyikből kell vizsgád tenned. Kösd fel a gatyát és kezd el ezerrel tanulni az érettségire, hogy bejuss.


Ha bekerülsz sok faktor számít majd: a szorgalmad, a kitartásod, az érettséged, az idő beosztása. Egy viszonylag rosszabb tanuló szorgalommal el tudja végezni az orvosit és egy zseni is ki tud bukni, ha nem szorgalmas. Minden rajtad áll, de hidd el, az egyetemen sokkal jobban fognak ezek számítani, mert rengeteget kell majd tanulni/magolni, a biosz és kémia gimis tudásod pedig max első hetekben fognak valamit is érni.


Egy orvostanhallgató

jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
A mostani állás szerint nem
jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is 4-es voltam kémiából 10.-ig, mivel addig nem foglalkoztam vele, most pedig fakton nagyon jól megy. (Jobban mint a biosz) Az a kérdés, hogy mennyi energiát vagy hajlandó beletenni.
jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!