Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Személyügyi, munkaügyi és...

Személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási alapszak után a jogász szakot vagy mesterképzést végezzem el? Vagy egyiket sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Májusban végzem el az alapszakot, de nagyon gondolkozom, hogy jogász szakon folytatom tanulmányaimat. Utána olvastam és nem sok jót hallottam róla. (jogászok rengetegen vannak, sok a pályaelhagyó, kevés a fizetés ahhoz képest, hogy 10-12 óráznak stb.)


Engem most inkább az érdekelne, hogy Hr pozícióban nagyobb jövedelmem lenne, ha esetleg levelezőn elvégzem? Vagy jobban járok mesterszakkal? Vagy egyikkel sem, mert alapszak utána is ugyanannyi fizetéssel rendelkeznék? Köszönöm a válaszokat előre is!



jan. 21. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egyiknek sincs értelme, én más irányba mennék a helyedben. A jogász szakról igaz amiket hallottál. Hr-nek nem sok köze van a joghoz, azt anélkül is tudod csinálni
jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Szerinted melyik cég fizet csak azért többet az amúgy is mindenki által megvetett HR-esnek, mert van egy jogi diplomája?
jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 sajnálom, ha ezt gondolod a Hr-esekről, tisztában vagyok vele, hogy kevés a jó Hr-es, de ez személyfüggő is. Sajnos rengeteg olyan személy jelenik meg ebben a munkakörben, akik egyáltalán nem tudnak kommunikálni a jelentkezőkkel és az emberekkel, ugye ez inkább a toborzás részénél jelenik meg. De nem minden Hr-es rossz:)
jan. 22. 11:09
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 tudom, nem a legkelendőbb északról van szó. De én beleszeredtem a jogba, egyszerűen azt érzem a legközelebb magamhoz és nem bántam meg, hogy ilyen irányba mentem!:)


Néztem Pénzügy és számvitel szakot és Könyvelést meg ilyen matekos, statisztikás szakokat. Nem voltam olyan rossz matekból, de számomra a leghosszabb tárgynak számított és csak a fizetés miatt nem szeretnék életem nagy részében számokkal foglalkozni:D


Pszichológiát néztem még, de nem számolható bele ez az alapszak, elölről kellene kezdenem ott. (alapszak és azután mester)


PhD is eszembe jutott, hogy mester után még elvégzem. De erről is vegyesek a vélemények. Ha valakinek van esetleg tipp, hogy mi lenne a legjobb döntés, azt örömmel fogadom!


Szeretnék még tanulni, képezni magam, a kérdés csak az, hogy milyen irányba is induljak tovább. Csak azért, hogy tanuljak, nem fogok elkezdeni valamilyen szakot:)

jan. 22. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A jogi pálya egy hatalmas, több tízezer embert foglalkoztató ágazat, amit lehetetlen elintézni annyival, hogy dunát lehet rekeszteni velük, meg kevés a fizetés. Az előbbi egy kifejezetten rosszindulatú állítás, amit eddig még csak nem jogászok szájából hallottam, de tőlük valóban sokszor. Nem tudom, hogy van ennyi, más pályán tevékenykedő embernek naprakész infója arról, hogy mi a jogász-piac helyzete, vagy hogy épp mennyit keres egy jogász, szerintem egyszerűen csak nem kedvelik a jogászokat.

Szóval egy nagy ágazatról beszélünk, ahol mindig is lesznek különbségek munkakörök és területek szerint. Tehát ha te ügyvéd akarsz lenni, de ezt mindenképp egy ötezer fő alatti településen képzeled el, és csak ingatlan adásvételivel akarsz foglalkozni mert az milyen kényelmes, lehet hogy nehéz dolgod lesz. Vagy pl ügyész akarsz lenni x megyében, de épp ott évekig nincs üresedés. Ha így nézed, akkor valóban nem mindig könnyű elhelyezkedni. De valószínűleg lesznek más alternatíváid, amik ugyanúgy elvezethetnek a sikerhez ezzel a végzettséggel. Pl. az előbb említett ügyvéd esetleg vállal családjogi, vagy más ügyeket, akár kirendelt védőséget is, lehet hogy meglesz a fix havi bevétel, és idővel talán ingatlanos ügyvédként is lesz olyan neve, hogy környékbeli településekről megkeresik. Az ügyészségre ácsingózót meg lehet hogy felveszik a rendőrségre, ahol talán élvezni fogja a melót, és néhány év sikeres működés után talán sikerül átmennie az ügyészségre.

A joggal ott esnek sokan tévedésbe, hogy azt hiszik, elég az olvasni tudás hozzá. Vannak még más tulajdonságok, amik ha nincsenek meg, akkor inkább kerüld el ezt a pályát:

-értsd is, amit olvasol, a szöveg értelmezésébe ne keverd bele a saját előítéleteidet és vágyaidat

-legyen minimális tartásod, tiszteld az embereket, akik szembe kerülnek veled.

-akarj jót tenni az emberekkel, ne árts többet az ellenfélnek, mint amennyi feltétlenül szükséges.

jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Ez egy nagyon korrekt és összeszedett válasz volt számomra, teljes mértékben egyet értek veled és nagyon szépen köszönöm!:)


Igen, sajnos sokan úgy gondolják, hogy a jog csak olvasásra, értelmezésre és magolásra épül, de ez nem így van. Én is megkaptam már azt, hogy a legkönnyebb szakon vagyok és csak magolnom kell!:)


Plusz véleményem szerint a legfontosabb, hogy szeresse az adott személy és az emberség még emellett a legfontosabb!


Tényleg nagyon köszönöm ezt a választ!

jan. 22. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

5-ös szuper választ írt.


Az én véleményem, aki HR-es és jogot tanul:


A jog nem szükséges egyáltalán, viszont adhat pluszt. HR-en egyébként a nyelvtudás nagyon fontos (angol+német minimum), ha ki szeretnél tűnni. Úgy gondolom, első körben a nyelvtudásra feküdj rá, aztán pedig vágj bele a jogba. Jogászból sok van, de rengeteg kaput nyit ki előtted. A munkaügyi mesterszak nem fog semmi pluszt adni neked, amit az alapszak nem adott volna meg. És ki tudja, jogász végzettséggel akár ki is tudsz "törni" a HR világból, ha az élet úgy hozza, egy munkaügyi mesterrel pedig ugyan arra a céltáblára lősz. Tehát én a jogra szavazok, viszont valamelyik lightosabb egyetemen.

jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
jan. 24. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!