Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri 2024-ben Turbo Pascal...

Megéri 2024-ben Turbo Pascal programozási nyelven tanulni?

Figyelt kérdés
Hasznosíthatom ezt a nyelvet a későbbiekben vagy mára egy teljesen halott nyelv?

jan. 22. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ez már a megalkotásakor halott volt, inkább oktatási célokra készült. A legelemibb dolgokat (elágazás, ciklus, lista) meg lehet rajta tanulni, de én biztos olyat választanék, ami közelebb áll a mai nyelvekhez. Például Python.
jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni nem rossz, de én is a Pythont ajánlanám. Hidd el, jobban jársz vele.

Én is szerettem a turbo pascalt, de lejárt az ideje sajnos. Esetleg hobbi szinten még el lehet gondolkodni rajta, de komolyabb időt és energiát belefektetni felesleges, mert akkor mással jobban jársz.

jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Inkább akkor jó, ha az ember nem tanult még programozást. A középiskolában, meg később a matematika szakon 2. évfolyamon használtuk, kisebb swing-ablakprogramig és pane-grafikus képig jutottunk el. Kellemes nosztalgikus élmény számomra ránézni a pascal kódra. Azért jó oktatási célra, mert rendelkezni jól elkülönített deklarációs résszel, bemutatva a folyamatokat. De nem érdemes nagyon ráépíteni, mert natív konzol-programon túl sok mindenre nem igazán, vagy legalább is nehezen használható. Ha alapok megvannak, inkább python-t, java-t vagy c++t lenne érdemes használni, a natív programon túl keretrendszereket elsajátítva(pl.: java-hoz érdemes a javafx-et( ezzel együtt esetleg a maven-t, mint kezelő-framework-et) ablak-projekthez, ezután érdemes lehet JPA-val foglalkozni adatbázis-kezeléshez, esetleg web-framework-nek a spring boot lehet hasznos. Ez csak egy példa).
jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Majdnem teljesen halott. A Delphit élesben is használták valaha, de relatíve kevés projecthez (utoljára 2010-ben nyúltam már akkor is elavult Delphi projecthez munka miatt). Persze ahogy pár banknál vannak Cobolban írt programok is, a Pascal/Delphi is lehet egyszer hasznos.

Ennek ellenére nem tanulnék ma már ilyet. A C szintaxisú nyelvek ledarálták, a Python meg sokkal könnyebben tanulható (és hasznosabb is).

jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nagyon alapot szeretnél, akkor még max a teljesen alap c-t ajánlom. De az nem oop-s, de alapnak jó esetleg a Pascal helyett. De a legjobb akkor is a Python.
jan. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!