Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Base 16 kódolás-dekódolást...

Base 16 kódolás-dekódolást Pascal nyelven lehet találni?

Figyelt kérdés

Amit nekem sikerült találni, azt nem tudtam működésre bírni, sajnos. :-(

[link]

Ha valakinek van működő megoldása (bármilyen bináris fájlt elkódol base16 formába és vissza) az érdekelne.

Próbáltam megírni a string unit-ban lévő függvényekkel, csak sajnos nem sikerült.



2019. ápr. 12. 18:39
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez nekem működik (delphi) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2019. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Megtaláltam ezt is, sajnos nem tudtam rávenni hogy FPC alattt forduljon :-( Nem tudtam átírni a metódusokat (illetve nem igazán). :-(

Ill a {$MODE Delphi} direktíva alkalmazása után azért jobban látszott elfogadni a kódot de sajnos nem tudtam működésre bírni :-(

2019. ápr. 12. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! A base16 ha jól értelmeztem a leírásokat, az szimplán a karakterek számkódjainak (ord()) kiíratása hexadecimálisan. Tehát tulajdonképpen decimálisból 16-osba és vissza kell alakítani. A kódolás:


program HelloWorld;


function char_to_hex(c:char):string;

var szamjegyek: array[0..15] of char = ('0', '1', '2', '3', '4', '5', '6', '7', '8', '9', 'A', 'B', 'C', 'D', 'E', 'F');

begin

char_to_hex := szamjegyek[ord(c) div 16] + szamjegyek[ord(c) mod 16];

end;


function string_to_hex(input: string):string;

var i:integer;

begin

string_to_hex := '';

for i := 1 to length(input) do string_to_hex := string_to_hex + char_to_hex(input[i]);

end;


begin

writeln(char_to_hex(chr(0)));

writeln(char_to_hex(chr(255)));

writeln(char_to_hex('A'));

writeln(char_to_hex('Z'));


writeln(string_to_hex('Hello world!'));

end.



A dekódolás meghagyom neked.

2019. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!