Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel, gazdálkodás...

Pénzügy számvitel, gazdálkodás menedzsment vagy kereskedelem marketing diplomával lehet a legjobban elhelyezkedni? Melyik a legkevésbé matekos és infós? Melyik egyetemen érdemes leginkább tanulni?

Figyelt kérdés
(Tudom, hogy minden egyetem honlapján le van írva a szakról minden, de kíváncsi lennék egy olyan őszinte véleményére aki ott tanul)

jan. 22. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Pénzügy számvitel, gazdálkodás menedzsment vagy kereskedelem marketing diplomával lehet a legjobban elhelyezkedni?

1. Psz

2. gazdmen vagy kermark az mindegy


Melyik a legkevésbé matekos és infós?

legmatekosabb psz, másik kettő kb ugyanolyan

infó mindenhol kb ugyanolyan (kvázi semmilyen)


Melyik egyetemen érdemes leginkább tanulni?

amelyik a legközelebb van hozzád, nem kell százezreket fizetni albira/izgulni a kollégium miatt. Jó, ne a legalja főiskolák legyenek (Wekerle meg társai), de hogy ELTE, BGE, Corvinus, Szeged vagy Debrecen (ezek csak példák, ezek a szakok majdnem minden egyetemen vannak) az mindegy. Ja, meg az is szempont, hogy láss reális esélyt az államira való bejutásra, mert tandíjra megintcsak értelmetlen százezreket kifizetni.


A kulcs a jó gyakornoki hely megtalálása minimum 2. évtől, illetve az, hogy minimum angolul tudj magas szinten, de még jobb, ha egy másik nyelven is.

jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Psz-t végeztem, semmivel se matekosabb mint a többi gazdasági szak. Matek, mikro, makró, statisztika stb minden gazdasági szakon alapozó tárgy, a szakos tárgyaknál meg kis túlzással a 4 alap műveletet kell tudni meg százalékot számolni. Infó elég kevés van ezeken, nekem össz-vissz kettő tárgy volt (egy számítógépes könyvelés volt meg vmi project tervezős, mindkettőnél csak egy szoftvert kellett vmennyire tudni használni amit nulláról tanítottak).

Psz-szel könnyebb olyan szempontból elhelyezkedni hogy bizonyos szakmáknál ez a preferált (könyvelő, könyvvizsgáló pl), de a másik kettővel is ki lehet ilyeneket fogni, nem egy gazdmenes könyvelő, kontroller stb kollégám volt. Amúgy meg elég nagy átjárás van a gazdasági szakok között.

Egyetem kapcsán osztom az első véleményét, kb mindegy melyikre mész. Van nyilván aki csak X-re vagy Y-ra esküszik, de nem az egyetem nevén múlik hogy mennyire könnyen helyezkedsz el. Tapasztalat sokkal fontosabb, a kötelező gyakorlat előtt érdemes már szakmai diakmelót keresni. Habár ha harmadik évtől kezded az se gond, de min egy év legyen mire végzel.

jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kreatív, extrovertált személyiség vagy, akkor belepusztulsz az unalomba a psz szakon, a psz által kínált állások (pénzügyes, kontroller stb.) meg agyhalál lesznek. Akkor gazdmen vagy marketing, amelyek közül hozzám a marketing áll közelebb, de a piacon lehet, hogy nagyon picit magasabb a presztizse a gazdmennek. Nehéz megítélni.


Ha viszont inkább elemző okoska vagy, akkor a marketingen szenvednél, hogy mi ez a bullshit, és inkább a pénzügy való neked.


Van átjárás a gazdasági szakok között, de pl a marketingesek szívesebben vesznek be maguk közé másik marketingest, akkor is ha egyébként megtanulható lenne a szakma on the job pár hét alatt. Marketingesek meg ritkán ülnek be pénzügyre (bár biztosan van rá példa).


Összességében az is számít, hogy milyen típusú személyiség vagy, és mit akarsz magaddal kezdeni.

jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!