Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Corvinuson angol nyelvű...

A Corvinuson angol nyelvű üzleti adattudomány, vagy osztatlan gazdasági-pénzügy-matematikai elemző szak a jobb választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy matek tagozatos gimiben vagyok végzős és a Corvinusra szeretnék jelentkezni. Jelenleg az angol nyelvű üzleti adattudomány és az osztatlan gazdaság- és pénzügy- matematikai elemzés szakon gondolkodom, de nem tudom melyiket tegyem az első helyre.


Azokat kérdezném a tapasztalataikról, akik ezekre a szakokra járnak, vagy jártak, hogy milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, illetve mennyire nehéz maga a kar. Például egy sima angol felsőfokú elég ahhoz, hogy helytálljak az ottani angol nyelvű képzésben?

Szerintetek melyikre éri meg jobban jelentkezni ha hosszú távon gondolkodom? A válaszokat előre is köszönöm.



#Corvinus #BCE #gazdasági elemző #Data Sciense #üzleti adattudomány #gazdasági-pénzügy-matematikai elemző
jan. 28. 11:22
 1/4 Lacithelaci ***** válasza:
51%
Amelyik a tanterv alapján szimpatikus. A felsőfokú angol bőven elég, nem a nyelv lesz a legkomolyabb problémád, hanem a matek. Bármelyiket elvégzed, fix lesz munkád a jövőben
ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

GPME, nem is kérdés.


Megnéztem az üzleti adattudomány szak tantervét. Már csak egy joghurtos öntet kell rá, és készen van a saláta. Valaki mindenből igyekezett egy kicsit belepakolni a tantervbe, mígnem pont az maradt ki, amitől a szak adattudomány lehetne. Kezdjük azzal, hogy van ugyan valami alibi matek I-II, de ez kb. annyi lehet, mint a turizmus-vendéglátás szakon… a GPME szakon rendesen van matek. Statisztika?! Nagyítóval kell keresni, mert a képzés csak nyomokban tartalmazza. Egy sima szociológia szakon is kb. több statisztika van… de van persze “big data” meg ilyesmi, mert az hangzatos.


Összefoglalva: ha már jelentkeztél, csak a sorrendet tologatod, akkor mindenképpen a GPME-t told előre. És nincs még más, amit az üzleti adattudomány elé tehetnél? Például valami sima matek szak, vagy alk. közgazdaságtan magyar nyelven?


Plusz, alapképzésben nem tanulnék angolul. Elég lesz neked magát az anyagot megértened, nemhogy még a nyelvvel is küszködnöd kelljen. Jobban, mélyebben megérted az anyagot az anyanyelveden. Plusz, vicces, amikor valaki nem tudja a saját anyanyelvén kifejezni magát a saját szakmájában, mert mindent csak angolul tud.

ápr. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! A sorrend már megvan, de még változtathatok rajta.
ápr. 6. 10:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Én AK-s vagyok, de a GPME tantervét nagyon jól, az üzleti adatét is viszonylag ismerem. Az előző válaszolónak vannak hasznos inputjai, de kicsit elfogultnak érzem. Megpróbálom a pro és kontrákat leírni.

A GPME mellett szól, hogy a gazdasági képzések közül a legmatekosabb, a legkomolyabb gazdasági szak, de ez nem alapképzés, hanem alap+mester, szóval nehéz összehasonlítani. Ettől az évtől már a GPME-n is viszonylag korrekt az adatelemzés. (Aki 2022-ben vagy előtte kezdett nekik még gyengébb volt) A GPME ellen is ez a legerősebb érv, hogy nehéz.. a nehézséget az elméleti matek adja. Azt mondanám, hogyha nem vagy a matekba teljesen belehabarodva, akkor semmiképp nem javaslom, a gazdasági szakok között itt kell egyedül matek elméletet visszaadni (szóban), ettől rengetegen szoktak szenvedni. Ezenkívül az 5 év nyilván sok idő, tehát ha közben jössz rá, hogy nem neked való a téma, akkor szenvedés. Nagyon sok ismerősöm van, aki a 3.évben már a kiégés csúcsán. Ami még itt pozitívum, hogy a nehezebb követelmények miatt viszonylag összetartó közösség alakul ki.

Az üzleti adat az akkor nagyon jó választás, ha érdekel az adatelemzés. Szerintem ez egy szuper terület, de középsuliban még kevesen tudják, hogy miről van szó pontosan, viszont egyre dinamikusabban fejlődik, “az adat a jövő olaja” sokak szerint. Az előttem szólót a matekos véleményével kapcsolatban tartom kicsit elfogultnak. 12 kredites matekok vannak itt is, szerintem a többi szaknál itt is komolyabb a matekoktatás, márcsak azért is, mert az adatelemzéshez is nagyon fontos. (Nyilván kevésbé hangsúlyos, mint GPME-n azért). Ami előny és hátrány is az, hogy angol nyelven van. Előny: a nyelvtudásodat szinten tartod (C1-gyel biztosan bírható), hátrány: a tanárok nem fognak perfektül beszélni. Előny: nemzetközi hallgatók is lesznek, úgy tudom viszonylag meg vannak szűrve. (A többi szakra azért nem a nyugat-európai csucstanulok jelentkeznek…….)Még ami biztosan hátrány az, hogy új szak, nem lehet tudni, hogy milyen hosszú távon, illetve, hogy 4év alatt ad csak alapdiplomát.

Azért leírom az AK-t is, hátha hasznos lesz akár Neked, akár másnak, aki olvassa. Az AK alapvetően közgazdasági és adatelemzés fókuszú, ezekben a területekben tudsz jobban elmélyülni. Az adatelemzés erőssége az Üzleti Adat és a GPME között van. A matek teljesíthető, itt sem kell elméletet tudni, más szakoknál nehezebb azért, de a GPME-nél lényegesen könnyebb a matek. A közgáz és az adatelemzés viszonylag piacképes kombó, ami kevésbé hangsúlyos az a pénzügy. Ezt viszont, ha érzel magadban az erőt, fel tudsz venni Spm képzést (Speciális Pénzügy Matematika), ezzel az első 3 évedben kb annyi pénzügyet tudsz tanulni, mint egy GPME-s az első három évben. Ha pedig megtetszik ez a terület, akkor tovább tudsz menni Biztositási és pénzugymatek (BPM) mesterre. 5 év alatt így egy AK+SPM+BPM mester kb ugyanannyit ér, mint egy GPME. Ennek az útvonalnak viszont előnye, hogyha nem tetszik a pénzügymatek akkor még tudsz menni másmerre bőven. A 3 év nagyon ideális, mert ha szeretnél külföldre tudsz menni mesterre utána, vagy itthon sem kell kihagynod fél évet. A hátrányokról: vannak olyan közgázas tárgyak, amik nagyon rosszul vannak felépítve. Adatelemzésből a legjobb tanárok vannak viszont. Hátrány még, hogy kicsit kevésbé összetartó a közösség, mint a GPME-n, de valamivel könnyebb, így van esélyed, hogy 5 ev aladt nem fogsz besavanyodni teljesen.

ápr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!