Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lejárt matematika felmentés...

Lejárt matematika felmentés meghosszabbítható?

Figyelt kérdés

5. Osztályban diszkalkuliát állapították meg nálam, ezért matematikából nem osztályoztak.

8. Osztály után családi okok miatt ott kellett hagynom az iskolát, hogy dolgozhassak.


Most viszont megtehetem, hogy kevesebbet dolgozzak és meg szeretném csinálni az érettségit esti iskolában.


De sajnos én nem tudtam, hogy a felmentesemet X év után meg kell hosszabítanom. És az erről szóló írataim is elvesztek egy költözés során.


Úgy hallottam hogy a felnőtteknek ez a "vizsgálat" pénzbe kerül és többnyire felesleges idő és pénz pazarlás mivel extra ritkán adják meg felnőtteknek ezt a felmentést.


Valakinek van valami tapasztalata, hogy mi lenne ennek a menete?

Tudom ha belekezdek az éretségibe a matematikán el fogok hasalni. Általános iskolában mindig jó tanuló voltam (kivéve ezt a tantárgyat).



jan. 29. 05:55
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezt az energiát, amit erre fecsérelsz, fordítsd inkább arra, hogy alapozd a matekodat...

Nem tudom, miért kell mindig mindent megúszni mentalitást követni! Dolgozz most az agyadon!

Am discalculia miatt nem biztos, hogy felmentenek, csak kapsz plusz időt...

jan. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Az érettségin még matekból is könnyű összeszedni a kettest; 100 pontból kell 25 pontot összeszedni, de ha már 12 pontod van, akkor mehetsz belőle szóbelire (25 pont felett nincs szóbeli matekból középszinten), a szóbelin pedig nem cél, hogy buktassanak, valahogyan át fognak rúgdosni.


Sok olyan feladat van, ami teljesen életszerű, és akár manuálisan is végig lehet számolni. Például; mennyi az első 100 pozitív egész szám összege? Itt ha egyesével beütöd a számológépbe, és kijön az eredmény, arra is jár pont.


Szóval nem kell félni az érettségitől belőle.

jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

5. osztályban kaptad a felmentést, 8 osztályos matekkal pedig át lehet menni (ehhez nem kell trigonometria meg logaritmus). Tehát négy év hiányzik.

Kedves kérdező, fordulj a háziorvosodhoz! Vagy pedig keress egy extra türelmes magántanárt.

jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézz ki egy esti sulit és ott kérdezd meg!
jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!