Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy mérnöki, informatikai...

Egy mérnöki, informatikai vagy közgazdasági képzést el lehet végezni gyenge matekkal?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl a villamosmérnök, gépészmérnök, programtervező informatikus, mérnökinformatikus, pénzügy és számvitel, alkalmazott közgazdaságtan stb.. képzésekre


Matekból mindig gyenge voltam, nem érdekelt, nem is nagyon foglalkoztam vele. Az érettségim 3-as lett.

De rájöttem, hogy matek nélkül nem lehet boldogulni a mai világban, azok az állások fizetnek jól, amihez matek kell. Azokat az embereket keresik a munkaerőpiacon, akik ehhez értenek. Műszaki, IT, pénzügyi területen.

Én humán szakon diplomáztam és kitörölhetem vele. Változtatni akarok, szeretnék egy piacképes diplomát, pénzt és karriert.



jan. 27. 05:44
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Igen, de keszulj, mert nagyon nehez lesz. Igazi szopas (algebra, analizis, fuggvenyek, kombinatorika, grafok, tetelek bizonyitasa), melle a szakmai targyak. Szoval gatya felkot.
jan. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Gazdaságinformatikus miért nem opció?
jan. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Gyenge négyes érettségivel lettem mérnök. Első félévben majdnem ki is estem, matek bukta lett. Egy év csúszás kapasból. Itt a többség fel is adta volna sztem. De én persze makacs voltam, de változtattam. Eljartam hétről hétre magán tanárhoz , korábbi zárthelyi sorokat oldottam végig mindent amit a neten találtam, bejartam több tanarhoz is gyakorlatra hogy ugyanazon témakörben minél több példán gyakorolhassak és hasonlóak. Meg is lett az eredménye. Utolsó matekos tárgyam ha jól emlékszem JELES lett ami sztem kibaxott ritka mérnök képzésen. Idáig el tudtam jutni Kitartással és a beletett munkával. Azóta is mernokkent dolgozom már 8 éve. Persze egyszerűbb lett volna feledni és másokra hallgatni. Mindenki le akart beszélni szinte. Plane az első féléves teljesítményem után. Viszont neked azt ajánlom, az én peldambol kiindulva, hogy időben kérj segítséget. Ne akkor amikor már az első zarthelyiket buktad. Legalabb matekon kívül abból a par tárgyból amire sok minden épül menjél él pár zárthelyi felkészìtő órára. Felsobb évesek szoktak pénzért tartani. Jó embert keress akit sokan ajánlanak. Matekbol meg járnék heti szinten.
jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
És hozzateszem , fele ekkora bérem ha lenne most ha nem vagyok ilyen kitartó. Hamarosan a saját lakás is meglesz nagyon minimális hitellel.
jan. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen nem lehetetlen, ha valami iszonytatóan nagy energiát fektetsz abba, hogy matekból felhuzasd magad magántanárral. A kérdés, hogy megéri-e neked a fáradság.


Egy könnyebb gazdasági szakot (pénzügy, gazdmen, turizmus, HR stb.) a legkönnyebb elvégezni. Az alk. közgáz valószínűleg nehéz lenne, a mérnök szakok még nehezebbek.

jan. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekhez a szakmákhoz, különösen a műszaki és informatikai szakmákhoz kell egy minimális matematikai képességszint, ami nélkül ha megszakadsz, akkor sem megy. Azt kellene tudni tehát, hogy milyen matematikai képességeid vannak, önfejlesztéssel mi az a maximum, amit az agyadból ki lehet hozni. Sajnos abból, hogy a matek érettségid hármas lett, nem nagyon lehet biztos következtetést levonni, mert nem lehet tudni, hogyha tepertél volna matekból az iskolában, akkor milyen szintre jutottál volna.


Egy másik dolog, amivel számolnod kell, hogy ha minden egyéb előkészület nélkül egy, ráadásul régebben szerzett hármas szintű matekkal a fejedben, aminek a nagy részét el is felejtetted, egyszerűen csak beiratkozol egy műszaki képzésre, akkor óriási lesz az esélye, hogy az első félév első matek és fizika óráin bután fogod bámulni, hogy a tanár miféléket beszél. Nagyon pocsék érzés ám úgy ülni egy előadáson, hogy a felét sem érted annak, amit mondanak, miközben látod, hogy a többség bólogatva jegyzetel. Különösen levelezőn a kevés idő miatt a tanár nem fog a gyengébbek kedvéért lassabban haladni. Rohanni fog az anyagban, s még így is valószínűleg sok mindent egyszerűen csak felad majd, hogy a tankönyvből vagy online anyagokból érts és tanulj meg. Ráadásul egy műszaki vagy informatikai képzésen nemcsak a matekórákon kell jó matekosnak lenni, hanem a tárgyak többségében is, amelyekben a matematikát alkalmazni kell tudni ezerrel. Vagyis attól, hogyha kínkeservesen átnyomod magad kettessel a matek vizsgákon, még egyáltalán nem lélegezhetsz fel. Azután jön csak a neheze.


Mindezek miatt én azt javaslom neked, hogy keress magadnak mielőbb matekból egy magántanárt. Kérd meg arra, hogy mérje fel néhány óra alatt a matematikai tudásodat, s különösképpen azt, hogy lát-e benned annyi potenciált, hogy az egyetemi matematikát megértsd. Ha jó és korrekt szakember, szerintem 5-10 óra után ezt elég nagy biztonsággal meg fogja tudni mondani neked. A matektanároknak ugyanis bőven van fogalmuk arról, mi az az egyetemi matematika, hiszen ők is azt tanulták, nem is keveset. S ha a képességeidet elégségesnek tartja egy ilyen vállalkozáshoz, akkor kérd meg, hogy készítsen fel a szeptemberi egyetemkezdésre. A jelentkezést már most beadhatod, semmibe sem kerül, s még szeptemberig meggondolhatod magad, hogy nem iratkozol be. Még annyit mondanék, hogy tudom, hogy magántanárhoz járni sok idő és pénz, de ennél még több idő és pénz az egyetemen bukdácsolni, vagy onnan küszködések után kihullani. Ez tehát egy jó befektetés.

jan. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért mondogatjátok neki, hogy ez nehéz lesz… Pont ez miatt van annyi rossz matekos, mert elkönyvelik, hogy ők “nem matekosok fejben” (ilyen pedig nem létezik bsc szinten, legalábbis nem akkora számban) és elveszítik minden önbizalmukat is a matematikával kapcsolatban.


Egy nyár alatt bőven pótolható egyetemre minden, mivel nem kell mindent tudnod a középsulis anyagból. A legfontosabb az algebra lesz, azt kell nagyon nagyon nagyon magabiztosan tudni, minden mást tudsz majd évközben pótolni, de ezen véreznek el a legtöbben. A valszám pl egyetemen teljesen más lesz, ha nem tudod a középsulisat az teljesen irreleváns lesz, mert itt integrálgatni fogsz majd valszámon és egyéb erősen algebrára épülő finomságogat csinálni.


Menj el egy tanárhog mikor van időd és mondd neki, hogy algebrából adja át az alapokat neked, mert szeretnél ismételni. De azt ne mondd neki, hogy mennyi hiányosságod van, mert semmi értelme nem lenne térgeometriával foglalkoznod meg kombinatorikáznod, mivel semmi szükséged nem lesz rá.



A matek az egyszerű, csak sajnos sokat kell gyakorolni + el kell felejtened, hogy ez egy nehéz valami és te nem erre születtél. Ha valamit nem tudsz, akkor nem hülye vagy, hanem szimplán hiányzik valami alapod visszamenőleg, nem ismered a trükköt amivel meg kell oldani a feladatot vagy szimplán nem láttad meg a trükköt a feladat megoldásához, mert nem gyakoroltál eleget.

jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Cumi lesz de nem lehetetlen
jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!