Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzés és szakirányú...

Mesterképzés és szakirányú továbbképzés egy időben lehetséges?

Figyelt kérdés

Károli Gáspár japán alapszakára járok. Szeretném elvégezni a mestert és a továbbképést is, de kíváncsi lennék, hogy a kettőt meg lehet-e csinálni egyszerre. Ha nem csúsznék egy évet sem (ami nem valószínű szerintem) és egymás után csinálnám meg ezeket (nem egyidőben), akkor 2030 körül tudnék leghamarabb végezni... Csak érdekel, hogy egyáltalán kivitelezhető-e fizikailag a dolog.


Előre is köszi!



Pontos megnevezésük:


Mintatanterv japanológia MA szakos hallgatók számára, nappali munkarend (4 félév, 120 kredit)


Mintatanterv a bölcsészettudományi, egyházi, jogi, gazdasági, műszaki, európai uniós és társadalomtudományi két idegen nyelvű szakfordítói és műfordítói szakirányú továbbképzéshez (választható nyelvek: angol, francia, holland, japán, kínai, német; 2 nyelven) (4 félév, 120 kredit; levelező)



febr. 1. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag igen, viszont a fordítóinak semmi értelme nincs.Mondom ezt volt Károlisként.
febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a Károlin a germanisztika MA-t és a fordítói szakirányú továbbképzést együtt csináltam. Nem volt könnyű. A mestert fél év csúszással fejeztem be.


Én pár évig dolgoztam fordítóként, azóta viszont nem sikerült elhelyezkednem ilyen munkakörben, és úgy látom, már nagyon minimális erre a kereslet. Ezt én is nagyon sajnálom, de azt tanácsolom, gondold meg a képzést, főleg, hogy nem is olcsó. Viszont, ha ez minden vágyad, csináld, sokat fog javítani a szókincseden, stilisztikai érzékeden, stb. 🙂

febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!