Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állami ösztöndíjas hallgató...

Állami ösztöndíjas hallgató vagyok, de szertnék egyetemet és szakot is váltani. Mi ennek menete és milyen következményekkel jár? Szükséges-e újra felvételiznem?

Figyelt kérdés
Első éves hallgató vagyok, a második félévemet még el szeretném végezni, mert nem szeretném megszakítani a tanulmányaimat. Aktív hallgatói jogviszony mellett jelentkezhetek egy másik egyetemre? És ebben az esetben vissza kell e fizetnem az elvégzett féléveket?

febr. 2. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
passzivtatod a mostani félévet és gyorsan jelentkezni máshova. Felvi.hu-n kell ezt, mint ahogy régen is, Ne feledd február 15 éjfél a határidő!!!
febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A passzivaltatas persze nem kelll, de ha első feleves vagy tudtommal ilyenkor meg nem jar fizetesi koltseggel a tanulmanyod. Ha elvegzed a masodikat utana vissza kene fizetni az allami tamogatast. Kerdezz utana az iskolai tanulmanyi osztalyan hajra!!
febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Átjelentkezhetsz, kérdés,hogy átvesznek-e

Van szakváltási, meg intézményváltási kérvény, van erre nyomtatvány is tanulmányi osztályon; saját+vágyott suli tanulmányi-osztályán is érdeklődj utána

febr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor tudsz újra felvételizés nélkül átjelentkezni ha a két szak ugyanolyan képzési területhez tartozik. Átjelentkezésnél el kell érned a fogadó intézmény által meghatározott kreditszámot, illetve átlagot és általában 2 teljesített félévednek kell lenni. Viszont még ha ezek teljesülnek, akkor is csak önköltségesre szokták átvenni más egyetemek hallgatóit, szóval egyértelműen jobban jársz az újra felvételizéssel.

Szerintem második félévre csak akkor van értelme bejelentkezned ha az új szakon el tudod majd fogadtatni a tárgyaidat. Ha biztos vagy benne, hogy váltani szeretnél és a tárgyak nem egyeznek, akkor inkább állítsd passzívra a következő félévet (így megmarad a hallgatói jogviszonyod, nem kell tb-t fizetned és vállalhatsz diákmunkát), hogy ne fogyjanak feleslegesen a támogatott féléveid.

febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen már mindent kitöltöttem a felvin már csak a hitelesítés maradt, csak nem voltam benne biztos, hogy melyik lenne egyszerűbb, vagy van-e valamilyen akadálya, amíg egy másik intézmény tanulója vagyok.

febr. 2. 23:11
 6/6 anonim válasza:
51%
A menetét feljebb már leírták, a legsúlyosabb következménye annyi hogy kevesebb államilag támogatott (10-ből 8) féléved marad a második szakra. Ergo ha nem osztatlan a képzés, akkor még ingyen lehet egy alapdiplomád, de ha mesterszakra is tervezel menni, akkor ott az utolsó pár félévet önköltségesen kell teljesítened.
febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!