Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri más szakot elvégezni...

Megéri más szakot elvégezni mérnökin kívül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az, hogy most állok pályaválasztás előtt és engem főleg a humán dolgok érdekelnek. Azonban ahogy egyre jobban ástam bele magamat abba, hogy mivel lehet pénzt keresni, mennyire lehet megélni manapság Magyarországon, és mennyiből is lehet viszonylag jól megélni rájöttem, hogy az általam nézett szakokkal maximum a híd alá mehetek, vagy a szüleimnél lakhatok 30+éves kormig, még akkor is, ha minden megkeresett pénzemet félreteszem.


Mindig úgy voltam vele, hogy inkább keressek kevesebbet, de szeressem azt, amit csinálok. Ami szép és jó, de minnél hamarabb szeretnék független lenni és a saját életemet élni. Nagyon stresszes vagyok, ugyanis nem tudom, hogy mit csináljak. A családom a mérnöki szakokat mondja, amivel tény, hogy tudnék pénzt keresni, de utálnám. Nem szeretem a reál dolgokat, egyszerűen nem vagyok ilyen beállítottságú. Viszont már tényleg elgondolkoztam azon, hogy lehet mégis mérnöki szakokra fogok jelentkezni, mert a többi diploma (amiket néztem) tényleg csak arra jó, hogy legyen valami papírom, de pénzt nem keresek vele. Félre értés ne essék, nekem nem minden a pénz, de azért nem szeretnék 30 éves koromban is a szüleimnél lakni, és életem végéig sem szeretnék albérletet bérelni.


A szüleim anyagilag nem tudnak segíteni, de nem is várom el. Ebből kifolyólag más városba nem tudok menni tanulni, mert nem tudnák finanszírozni nekem.


Amik érdekelnek az a pszichológia (ami az én városomban nincsen, és esélyem se lenne bekerülni, mert nem céltudatosan erre a szakra készültem, szóval nem lenne hozzá elég pontom), tudom, hogy van koli is, de családi problémák is fenn állnak, emiatt most biztosan nem fogom itt hagyni a családom.

A gyógypedagógián is gondolkoztam már, vagy a szociális munkán (erről mindenki lebeszélt, és bevallom már én is lemondtam róla, ugyanis nagyon nagyon rossz a szoc.munka bér), a művészeti egyetemek is érdekelnek (nagyon szeretek festeni, rajzolni, és tudok is, de ezzel tényleg semmit nem tudnék kezdeni, max annyiban lenne jó, hogy élvezném az egyetemet)


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek (is) menjek mérnökire, amiben biztos vagyok, hogy utálnám az egészet, de tudnék vele pénzt keresni, és talán eltudnám indítani a saját életem. Vagy csináljam azt, amihez kedvem van, hagyjak ki egy évet készüljek fel pszichológiára, vagy egy művészeti egyetemre, vagy gyógypedagógiára?


Bocsánat, ha kicsit össze vissza lett, vagy ha butaság az egész, meg az ahogy látom a dolgokat, csak azok alapján amiket olvastam, meg amiket a környezetem mond sajnos arra jutottam, hogy majdnem csak mérnökivel lehet pénzt keresni. Nyilván egy olyan embernek könnyebb, akinek a szülei tudnak venni lakást, autót, és ki tudják fizetni a jogosítványt…, mert akkor nem kell azzal bajlódnia, hogy olyan állása legyen a jövőben amiből eltudja indítani az életét.



febr. 3. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha érdekel a pszichológia, mi lenne, ha elvégeznéd az orvosit, és pszichiáternek mennél? Nyilván ez sem humán szak, de utána elkanyarodhatsz olyan irányba, amiből meg is élsz, és nem számolásból áll.
febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból adok tanácsot: én is nagyon humános vagyok, és a megélhetés miatt mentem reálos szakra - amit annyira utáltam, hogy el se végeztem, és végül humán szakra váltottam.

Ha olyan vagy, mint én, nagyon nem ajánlom a mérnöki vonalat, mivel az aztán pláne az, ami a legtávolabb van a humántól, és valószínűleg abban a közegben sem éreznéd jól magad, a tanulásról nem is beszélve (mivel a legtöbb mérnöki szak nehéz, elég nagy elhivatottság, szorgalom, kitartás szükséges az elvégzéséhez, és sokan csúsznak is).

Ha visszamehetnék az időben vagy a helyedben lennék, biztos, hogy dolgoznék 1 évet középiskola után, pontokat és pénzt gyűjtenék, és olyan szakra mennék, ami tényleg érdekel. Semmivel nem leszel így se elkésve.

Viszont valami olyan szakot javasolnék, ami “arany középút”, tehát érdekel, de azért vannak kilátások arra, hogy egyszer lehet vele rendesen keresni. Azl általad felsoroltak közül ez a pszichológia, és amit mindenképp elvetnék, a művészeti képzés.

febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
#1 Mert aztán az orvosit el lehet végezni szülői anyagi támogatás nélkül. :DD Ja, nem. Ez lenne az utolsó, amit ajánlanék a kérdezőnek.
febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Lehet tényleg elvetem én is ezt a mérnöki dolgot, mert akárhányszor rá gondolok felfordul a gyomrom és egy komplett idegroncsként képzelem el magam, miközben tanulok valami reál dolgot.


#2 Ha szabad kérdezni te milyen humán szakra váltottál?

febr. 3. 19:13
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mernökin belül is vannak am anyagilag kevésbé jól megfizetett területek pl: epìtész, épìtő, környezet, agrár, élelmiszer és hasonló mernöki szakokon... Sok esetben akik ott végeznek elég átlagosan keresnek. Az inf,villamos, mechatro trió jó es utána a gépészet. Amugy sajnos akinek nem tolnak a segge alá lakást, autót annak sajnos a fizetési lehetőségeket is figyelembe kell venni nem csak az érdeklődést. Vagy legalábbis valamilyen szinten, akár kisebb kompromisszumokkal össze hozni a kettőt. Lassan Budapesten vagy ny mon egy 30 negyzetest garzont sem bérelsz már ki 150 + rezsi alatt. Egy egy szobás lakás ahol már külön van a konyha , halo stb az már inkább 200 ezer jobb helyeken ahol van munka. Most ezt próbáld meg fentwlartani 300-350 ezres fizuval. Netan mellette saját lakásra, kocsira gyűjteni. Kb lehetetlen.
febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent mérnökin belül van pár piacképes gazdasági szak is amivel ha mellette beszel az ember nyelveket akkor egész szép pénzeket lehet keresni.
febr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy.

Én vegyészmérnökin vagyok. Úgy jöttem ide, hogy szerettem a reálos tárgyakat, de még így is nehéz. Ha nagyon nem szereted a reálos dolgokat,szerintem ne válaszd a mérnökséget, mert nem fogod elvégezni.


Esetleg ajánlanám a gazdasági vonalat. Én úgy látom, hogy azért könnyebb elvégezni, mint a mérnökit, de lehet vele jól keresni (mérnökként a főnököm valószínűleg egy közgazdász lesz). Persze azért a matek kell, de legalább a fizikától, kémiától megszabadulsz.


Az orvosi pályán is jól lehet keresni, de szerintem ez a vonal sem érdekel téged, ráadásul nagyon magas a ponthatár.


Amúgy pont a napokban gondolkoztam, hogy a mai világban, amikor az AI és a robotizáció a legtöbb munkakört fenyegeti (ha rövid távon nem is,de közép és hosszú távon igen), minek érdemes tanulni. Arra jutottam, hogy pont a szociális terület az, ahol nem lehet kiváltani az emberi értékeket. Szerintem ez a vonal a jövőben fel fog értékelődni. Persze kérdés az, hogy van-e neked 20 éved, hogy ezt megvárd. Gondolom nincs.

febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógia.
febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen olyat válasz amihez van kedved.Ebben a témában nincs kompromisszum.Nyílván észerű keretek között.De abból sosem lesz jó dolog,ha benyomnak olyan szakra,ahol jó fizud lesz,ha lesz,de kb minden percét utálni fogod.Én villamosmérnökin vagyok és szerettem,de rohadtúl vannak pillanatok,amikor átgondolom az egészet,hogy ez témyleg nekem való-e.Pedig egész életemben a műszaki dolgok érdekeltek,van technikusim is és így is vannak hullámvölgyek.De,hogy úgy jönnél ide,hogy kb utálod,az csak felesleges pénz és idő kidobás.Buksz is félévet cserébe a 12 államidból.Mindenképp olyanra menny,amihez jön belülről a motiváció.A sok szarságon,ami egyetemen jön,csak az segít át.Mindenképp a gyógypedagógiai vagy a phiszhologusi irányba nézelődnék azok alapján amit leírtál
febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Reaper971 ***** válasza:
100%

Én is humán szakot végeztem, mellé megcsináltam egy mestert is. Te már viszont most sokkal előrelátóbb vagy, mint én voltam anno. Én úgy voltam vele, hogy tanulom azt, amit szeretek, kapok diplomát, oszt enyém lesz a világ mert felsőfokú végzettségem van. Másfél éve elhelyezkedtem a szakmámban átlagos/kicsivel átlag feletti bérrel, de látom, hogy ebben ennyi van, soha nem fogok előrébbmenni, sokkal jobban keresni.

Nekiálltam barátkozni a gondolattal, hogy a nyaram matek/fizika tanulásról fog szólni, mert bár szörnyű matektanárom volt, de a fizikát mindig is szerettem, csak akkoriban nem tudtam, hogy mekkora előnyt jelentett volna ezt továbbvinni a humán tárgyak helyett.

Így most beadtam a jelentkezésem mérnöki levelező szakra, amit meló mellett viszek majd.

Ami viszont rád vonatkozik, hogy adott esetben tanulhatsz az én hibámból és megtalálhatsz egy arany középutat, amelyek, egyetértve a korábbi válaszolókkal a gazdasági szakok. Rengeteg volt bölcsész szaktársam ment át gazdmenre alapdiploma után, és azt mondták, hogy az 1-2 matek tárgyat leszámítva egyeltalán nem nehezebb, mint az ELTE bölcsészkara. A közgáz ponthatárok is pár évvel ezelőtt eléggé lementek, nem is olyan nehéz a bekerülés oda se már.

febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!