Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri mérnöki diploma mellé...

Megéri mérnöki diploma mellé elvégezni egy fizika BSc-t?

Figyelt kérdés

2018. márc. 16. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Max ha kutatni akarsz akkor. De akkor inkább PhD a szakterületeden.
2018. márc. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Az egyetemek a múlté. A munkában nem az egyetemi tudást használják, ha meg mégis, akkor munka mellett is vannak lehetősége egyetemen elpocsékolni az idődet.
2018. márc. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Elsővel értek egyet. Inkább mérnöki Msc, utána esetleg PhD. A jelenelgi trend az, hogy ahol lehet kiváltják az élőmunkát (itt nem a vízvezetékszerlőre meg autószerlőre gondolok) , de ipari vállaltoknál mindenképpen. Arról ne is szóljunk, hogy ha statiszikai alapon nézzük, mekkora karriert lehet befutni középfokú végzettséggel, és mekkorát felsőfokúval. Az egészségi állapot alakulását a ledolgozott munkaévek alatt, ezt meg megint csak ne mérjük össze.


Persze itt nem azokról beszélek akik középfokú végzettséggel (vagy még anélkül se) csajokat futtatnak, kábszert árulnak meg lopott verdákat hoznak be külföldről, és nem is azokról, akik a hatalom talpnyalói, és mindenféle kompetenciát mellékelve (, a kényelmes pozícióba tolják őket, csak tartsák a pőofájukat, hanem azokról, akiknek van egy tisztességes szakmájuk, és törvényes keretek között űzik azt, akiket aztán az állam emgrabol az adóival, a vállakozók meg csak egyszerűen kihasználják őket.


A hatalom sose szerette a képzett/tanult embereket, akik használják a fejüket, mert őket sosem lehetett birkaként terelni, és rendszerint ők álltak mindig a változás élére, akiktől az összes elnyomó rendszer összeszakadt és ez mindig is így lesz.


Kérdésre visszatérve, én gépészmérnök Bsc-t végeztem, most már közel 1 éve dolgozok (nem indult a kinézett Msc szakirány) , én is gondolkoztam ezalatt az idő alatt matematika Bsc-n,de rájöttem, hogy azon a szintem, ami nekem kell, az szabadidőmben, bőven el tudom sajátítani, így aztán marad a gépész Msc.

2018. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Mit akarsz kezdeni vele? Lesz még egy diplomád. És?

Aztán mit akarsz kezdeni vele?

2018. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!