Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erettsegi vizsgára jelentkezés...

Erettsegi vizsgára jelentkezés így lehetséges?

Figyelt kérdés

Most felnőttképzés formában végzem az érettségit, ami hétvégente szombaton van.

Most májusban lesznek az erettsegi vizsgák, és a jelentkezési papírra az van rairva hogy (szakképesítés figyelembe vételével rendes) vizsgára jelentkezés.

Akkor nekem ez nem jó, hiszen az egyetemre kell matek, és informatika érettségit tenni.


A kérdésem az hogy én tudok jelentkezni rendes erettsegi vizsgára ahol info-bol és vizsgazhatok?

Vagy így felnőtt oktatásban ez nen lehetséges?

Mert akkor egyetemre se tudok így menni?


febr. 3. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, tudsz jelentkezni rendes érettségire felnőttként. Ugyanúgy érettségi bizottság előtt, érettségi időszakban, középiskolában kell levizsgáznod. Ugyanúgy kell rá tanulnod, mintha gyerek lennél.

Persze nem egy új érettségi bizonyítványt fogsz kapni utána, hanem csak egy ugyanolyan lapot, mint ami a bizonyítvány könyvben van. Ezt be lehet tenni az érettségi bizonyítvány könyvbe előre e célra beragasztott zsebecskébe.

febr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem.

És egyetemre jelentkezni hogy kell?

Az iskolába menjek be a tanariba és ott segítenek , ott kell kitölteni valami papírt?

Vagy pedig itthonról e-mail ben kell jelentkezni?

febr. 4. 01:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az egyetemre felvi.hu-n jelentkeztem, 2016-ban. Az volt az első olyan év, és azóta van úgy, hogy ott kell jelentkezni, nem pedig papíron. Persze pontosan nem tudom a menetét, mert anyukám intézte az egészet.

Mondjuk nem levelezőre, hanem nappalira mentem, mert közvetlen suli után mentem, így az érettségi is normálon volt nekem, nem kiegészítő érettségi. Csak anyukám csinált ilyen kiegészítő érettségit, onnan tudom, hogy fog zajlani.

febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mivel felnőtt képzésben tanulom levelezon az érettségit, ami technikumnak számít, így digitális kultúrából nem tudok vizsgázni májusban.

Csak ha megvan az érettségim, utána tudok októberben vizsgázni digitális kultúrából.

Ezt most mondtak a sulimban.


A kérdésem az hogy így felvesznek egyetemre?

Szerintem nen mert digitális kultúrából és kell érettségizni ha jól tudom hozza.

febr. 5. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hová akarsz jelentkezni... Milyen egyetem, milyen szak?
febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Programtervező informatikus szakra szeretnek menni
febr. 5. 13:58
 7/7 A kérdező kommentje:

Szegedi tudományegyetem informatikai kar,

Pannon egyetem műszaki informatikai kar,

Miskolci egyetem informatikai kar,

Eszterhazy Károly katolikus egyetem informatikai kar

febr. 5. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!