Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az egyetemi...

Hogy működik az egyetemi képzés kitolása?

Figyelt kérdés
Teszem azt nem sikerül a képzés idején belül teljesítenem minden tárgyat. Ilyenkor plusz 1 vagy 2 félévet kérhetek ezek pótlására és akkor annyival hosszabb lesz a képzésem, vagy ilyenkor elbocsátanak? Lehet hogy hülye kérdés, de nagyon kezdő vagyok a témában és sajnos nem tudok mástól segítséget kérni ilyen témában. Előre is köszönöm a segítséget!

febr. 5. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell semmi ilyesmit csinálnod. Ha teljesítettél minden tárgyat és egyéb követelményeket (pl. X félév tesi), akkor kiállítják az abszolutóriumot és azzal jelentkezhetsz záróvizsgára. Ha nem teljesíted az irányadó képzési időn belül a dolgaidat, akkor ugyanúgy megy tovább minden, mintha folytatnád a képzésedet.

Arra érdemes figyelni, hogy ha államilag támogatotton vagy, akkor egyrészt ezzel is fogynak a féléveid, másrészt legfeljebb a képzési idő + 2 félévet finanszíroz az állam, utána mindenképp átkerülsz önköltségesre.

Ettől függetlenül a képzési idő papíron ugyanannyi, tehát pl. ha egy 6 féléves biológia szakon csúszol 2 félévet, attól a diplomába ugyanúgy 6 félév fog kerülni, ezt nem tüntetik fel sehol.

Legfeljebb akkor bocsátanak el, ha már X alkalommal vetted fel a tárgyat vagy Y alkalommal tettél sikertelen vizsgát (az egyetem TVSZ-e szabályozza). De akkor meg újra jelentkezel, elismerteted az összes kreditedet és ugyanonnan folytatod.

febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És olyankor mi van, ha egy félévre csak 14 kreditnyi tantárgyat sikerült eddig felvennem? (a többi kötelezőhöz kellő előfeltételi tárgyat nem sikerült teljesítenem) Mindig mindenkitől azt hallottam hogy legalább 30 kreditnyi legyen meg. Van erre valami szabály hogy hánynak kell meglennie egy félévre? Illetve van valamilyen rossz következménye ha nem veszek fel annyit amennyit kellene azon kívül, hogy megcsúszok a tárgyakkal?
febr. 5. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
18%

"legfeljebb a képzési idő + 2 félévet finanszíroz az állam, utána mindenképp átkerülsz önköltségesre"

Ez nem igaz. Mindenkinek 12 támogatott féléve van (10 félévet meghaladó osztatlan képzések esetén +2) és ezzel úgy gazdálkodsz ahogy te jónak látod. Ha ügyes vagy 3 diplomát is szerezhetsz, de akár egyetlen képzésre is elhasználhatod mind a 12-t. Önköltségesre csak akkor raknak át ha elfogyott a 12 félév, vagy nem érted el a megfelelő átlagot/kreditet.


"És olyankor mi van, ha egy félévre csak 14 kreditnyi tantárgyat sikerült eddig felvennem?"

Ha önköltségesen vagy akkor kevés kredit miatt is átsorolhatnak nyáron. TVSZ-ben érdemes utánaolvasni, de általában az az elvárás, hogy az utolsó 2 aktív félévedben legalább 36 kreditet kell teljesíteni. Illetve még annyi hátránya van a kevés kreditnek, hogy tanulmányi ösztöndíjra esélyed sem lesz, mivel ott fixen 30 kredittel osztják az átlagodat, akkor is ha te csak 14-et vettél fel és így nagyon alacsony lesz a kreditindexed.

febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

#3 Már hogyne lenne igaz. Nftv. 47.§. (3)

“Az (1) bekezdés szerinti képzésben az oklevél megszerzéséhez igénybe vehető támogatási idő legfeljebb két félévvel – a (4) bekezdés alkalmazásával legfeljebb hat félévvel – lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje.”

febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!