Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem nappali képzés mellett...

Egyetem nappali képzés mellett lehetséges teljes állásban dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon vakon vagyok a témában jelenleg, ezért érdekelne minden vélemény vagy tapasztalat.

Idén jelentkeznék egyetemre, de nem tudom, hogy maradjak kizárólag a levelezős/távoktatós vonalon, vagy akár be lehet vállalni egy nappali képzést is egy heti 40 órás munkarend mellett?


Válaszaitokat előre is köszi!



febr. 6. 05:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nappali képzésen hétköznap napközben vannak órák többségben és lesz köztük katalógusos, amikről általában 3 alkalommal lehet hiányozni, így nem összeegyeztethető, ha te teljes állásban dolgozol.
febr. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Heti 40 óra mellett a levelező is necces lesz.
febr. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Ha heti 40 órában dolgozol, akkor szerinted mikor jársz előadásra, gyakorlatokra?


Nagyon szakfüggő, hogy tudsz -e mellette dolgozni. Meg kell nézni a mintatantervet, hogy kb mekkora óraszámban vannak az előadások, aztán pedig olyan állást keríteni, ahol az órarendhez igazodva tudod a munkát vállalni.

febr. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb esélytelen, a legtöbb gyakorlat 8-17/18 között szokott lenni, amikről általában 3-4 alkalom hiányzás a megengedett. Ha csak előadásos egy tárgy nem gond ha nem jársz be, de aminél gyakorlat is van elég hamar bukod így.


Volt egy kolléganőm akit úgy vettek fel hogy pár tárgya volt még vissza, Ő egyéni tanrenddel próbálkozott. Viszont ez meg az adott tanárra van bízva, hogy ilyen esetben milyen elvárásokat támaszt. Volt aki megértő volt, hogy már pár tárgy miatt nem akar képzést váltani, de olyan is aki kb semmi engedményt nem adott így se, szabikkal kellett megoldania. Esetleg ezt lehet megpróbálni, de ez is necces tud lenni, benne van hogy az is, hogy az egyetem visszautasítja alapból a kérelmet.

febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyértelműen nem.
febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
febr. 15. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!