Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezősök, ti hogyan oldjáto...

Levelezősök, ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Olyan tapasztalatok érdekelnek, ahol a hallgató nem a lakóhelyén jár egyetemre. Én kinéztem egy szakot 100km-re tőlem, munka mellett végezném el. Viszont megnéztem az idei órarendet, és kis túlzással minden hétvégén, legtöbbször péntek-szombat vannak órák. Ráadásul ezek nem a skippelgetős töltelék tárgyak.


Hogyan tudjátok ezt megoldani munka mellett, nagyobb távolságnál? Illetve az a része még oké is lenne, hogy ha nem megyek be valahonnan összeszedem az anyagot, de ha egy félévbe 3-szor lehet hiányozni (ami ennyi bejárásnál gyorsan összejön), különben ugrott az aláírás, akkor a skippelés sem megoldás.



febr. 6. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Itt annyira nem veszik komolyan szerintem, de mindenképpen szopás lesz.

Ez van.

febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Munkahellyel egyeztetve, fél nap szabikkal oldanám meg.
febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Vagy llyat valasztasz ahol tavoktatas van… szerintem ez okosabb ilyen helyzetben.
febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Okosabb, csak távoktatásos szak ritka, mint a fehér holló, főleg értelmes szaknál, államiban. :)
febr. 6. 12:52
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

3# ja, ha találsz lol


Kérdező, nekem vannak olyan szaktársaim akik bérelnek egy szobát pénteken reggel jönnek és szombat du mennek, közben húzgálják a bőröndjeiket


és ezt vagy szabival oldják meg vagy tanulmányi szerződéssel


Ami a hiányzást illeti van olyan tanár aki szigorúan veszi és olyan is aki nem. Van az "írd alá helyettem légyszi" módszer is, bár ez gyakorlaton nem szokott működni, mert ott kevesebb a létszám.

febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk ahol péntek+szombat volt,ott azt mondták,nem veszik annyira szigorúan a hiányzást, de azért van ott nekik egy formanyomtatvány, amit lepecsételve visszaadnak, ilyen igazolás a munkáltatónak,hogy iskolában voltál. Másik képzőben, ahol csak szombaton volt óra, ott első félévben arra a tantárgyra azt mondták, hogy min 70%-án kell ottlenni,hogy vizsgázhassunk, kövi félévben másik tantárgynl 60%-ot mondtak.

Van vmi 1éni tanrendes kérelem is, de az lehet, hogy csak nappalisoknak van. De ha péntek-szombat, akkor lehet,hogy levelezőn is.

Megmég,amelyik óráknál ilyen van írva, hogy gyakorlat, és volt nekünk hiányzónk, akkor ott dühöngött a tanár, hogy "Az a minimum, hogy amikor gyakorlati óra van, és valaki nem tud jönni, küld egy üzenetet a tanárnak, hogy nem lesz ott" Szóval még föl is veheted a kapcsolatot a tanárral; nálunk pl volt, aki képzés közben középtájt szült,ő előre ledumálta az összes tanárral, hogy abban a félévben nem tud bejárni, és elfogadják-e így a beadandóit. Gyakorlati feladatok helyett is beadandót írt.

febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
*vagy még esetleg nemtom pl van-e hasonló okj,akár teljesen online a környezetedben.
febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mérnöki szakról van szó, 40-60 kb. az elmélet-gyakorlat eloszlása. A szombati napokkal nem is lenne problémám, néha még az airbnb bérlés is megoldás lenne. De minden héten.. az már luxus.


Akkor marad az, hogy reménykedem, meg megpróbálom ledumálni a tanárokkal.

febr. 6. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én végül közeli levelezőre megyek, de sokáig másik egyetem volt az A terv.


Viszonylag kevés péntek lett volna, amikor menni kell. Eleve így kerestem állást, hogy a levelezőhöz tudjam igazítani, ezzel nekem nem volt gondom.

Az ottalvás (ha van óra pénteken meg suombaton is) is megoldható, lehet koliszobát bérelni egy-egy éjszakára (nézz utána az egyetem honlapján), vagy kivenni egy szállodai szobát. Nekem volt távoli ismerő is élhető távolságban onnan (kb fél óra busszal), ahol meg tudtam volna szállni. És ez félévente kb 6 alkalom, amikor egymás utáni napokon van óra.


Szombatok után este haza lehet menni, de amúgy ezen az egyetemen a hetek fele online lett volna.

febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na nekem ez a legnagyobb problemam, hogy elenyeszo az online ora. Ha van is, fixen van aznapra egy nem online is :)
febr. 6. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!